English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Latitude 7240 płyta VAZ50 LA-9431P rev 1.0 nie staruje - zerowy pobór prądu

przez zary123 14 czerwca 2019, 21:57
Witam,

Dzisiaj mam do naprawy płytę główną od Della Latitude 7240 jak w temacie. Po otrzymaniu sprzętu laptop nie wykazywał absolutnie żadnej reakcji na zasilanie. Po zresetowaniu biosu poprzez wyjęcie bateryjki biosu i rozładowaniu płyty następnie podłączeniu zasilacza (sprawdzana bez baterii bo ta spuchła) na chwilę zapala diodę power i gaśnie. Po wciśnięciu przycisku Power na chwilę zapala się dioda na przycisku po paru sekundach gaśnie i mignie raz dioda Wifi. Nic więcej się nie dzieje. Po ponownej próbie uruchomienia to samo. Płyta nie pobiera prądu (na zasilaczu laboratoryjnym jest wykazywany zerowy pobór).

Do tej pory sprawdziłem:
- napięcie 3V i 5V obecne na cewkach PL101 i PL102
- przeprogramowany BIOS i EC potwierdzonym wsadem na forum (obecnie wgrany oryginalny wsad)
- pomiar cewek przetwornic nie wykazuje zwarć tylko cewki zasilania
- pomiar cewki PL701 wykazuje 13.60v przy podłączonym samym zasilaczu laboratoryjnym
- oględziny płyty wskazują na programowywanie układów U1, U2, U7 (ciemniejsze układy podejrzewam że od HOT AIR'a bo widać delikatne ślady lutowania)

Niestety nie posiadam i nie mogę znaleźć wsadu KBC do tej płyty bo objawy mogą wskazywać na problem z KBC. W płycie układ KBC to MEC5075-LZY. Posiadam programator SVOD obsługujący układy MEC5075.

Jeśli ktoś na forum mógłby użyczyć sprawdzony wsad KBC byłoby miło. Puki co nie podejmowałem próby grzania CPU.

Obsada płyty:
CPU CORE I7-4600U SR1EA
KBC MEC5075-LZY

Re: Dell Latitude 7240 płyta VAZ50 LA-9431P rev 1.0 nie staruje - zerowy pobór prądu

przez Google Adsense [BOT] 14 czerwca 2019, 21:57

#2 Re: Dell Latitude 7240 płyta VAZ50 LA-9431P rev 1.0 nie staruje - zerowy pobór prądu

przez Lesio23 15 czerwca 2019, 11:23
Jeśli ktoś na forum mógłby użyczyć sprawdzony wsad KBC byłoby miło.

O wsad zapytaj w odpowiednim dziale na forum, podając przy tym pełna obsadę płyty głównej.

Re: Dell Latitude 7240 płyta VAZ50 LA-9431P rev 1.0 nie staruje - zerowy pobór prądu

przez Google Adsense [BOT] 15 czerwca 2019, 11:23

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: rager24 i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.