• Dell Inspiron 1525 nie działają usb

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Inspiron 1525 nie działają usb


przez maxwwo 9 września 2012, 19:56
Witam otrzymałem od klienta laptopa jak w temacie. Nie działają usb gdy podłączę np. mysz na usb to świeci normalnie.
Stało się to podobno po burzy, wcześniej było OK. Poza tą usterką wszystko OK. Bezpiecznik F i F2 mają przejście.
Jestem początkujący jeśli chodzi o pomiary. Miernik i lutownica pod ręką.

Przepraszam, poprawiam się.
Płyta:
DS2 Intel
07211-2
48 4W002 021

HannStar J MV-4

Na Usb dochodzi 5V po podłączeniu np myszki nie ma żadnych spadków

Re: Dell Inspiron 1525 nie działają usb


przez Google Adsense [BOT] 9 września 2012, 19:56

#2 Re: Dell Inspiron 1525 nie działają usb


przez michal3411 9 września 2012, 20:24
A my mamy wiedzieć że to platforma Wistron Spears ???

Proszę się zapoznać z:
viewtopic.php?f=213&t=15229
... oznaczenie kodowe płyty głównej - brak.

Re: Dell Inspiron 1525 nie działają usb


przez Google Adsense [BOT] 9 września 2012, 20:24

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Santo0975 i 9 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.