• Chwytak podciśnieniowy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Chwytak podciśnieniowy


przez Macpod 25 czerwca 2014, 18:55
Do DIY się nie nadaje, a całkiem tanio można mieć dosyć dobry i w miarę cichy chwytak podciśnieniowy.
http://www.youtube.com/watch?v=qJWUUK1s_G0
Akurat mam prawie identyczną pompkę, różnica taka, że ma 2 wyjścia (Tetra APS - 300 albo 400), na filmiku jest odpowiednik 100 lub 150 - czyli z pojedynczym wyjściem, ja miałem pod ręką podwójną to taką użyłem.
Rozkręcenie i obrócenie elementów jest bezproblemowe i trwa maksymalnie 5 minut.
Efekt? Według mnie bardzo zadowalający, radzi sobie z praktycznie wszystkimi elementami smd (i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) - poniżej dowód:
Obrazek
Wyświetlaczem można lekko potrząsnąć, a i tak nie spadnie.
Jeżeli ktoś nie ma jeszcze takiego chwytaka to polecam.
Trzeba oczywiście jakiś przewodzik do powietrza dokupić i zaadaptować np. chiński chwytak ręczny, na zdjęciu samą igłę założyłem, ale to tylko do przetestowania.
Koszt takiego napowietrzacza to około 50zł, także jest to tańsze od chińskich wersji.

Re: Chwytak podciśnieniowy


przez Google Adsense [BOT] 25 czerwca 2014, 18:55

#2 Re: Chwytak podciśnieniowy


przez PiTTer 12 lipca 2014, 18:03
Pomysł całkiem fajny i bardzo dobry do np. "rwania siłowego" układów z problematycznym, ciężkim do zerwania (między krawędziami układu a płytą) klejem.
Mi jednak, nigdy żaden układ nie spadł z takiego chińskiego chwytaka podciśnieniowego (z którego wziąłeś końcówkę), więc pozostanę przy prostym i operatywnym sprzęcie, bez rurek i pompek :D Mówię o układach BGA, które zawsze tym podnoszę, czyli tych najcięższych i dodatkowo "przyklejonych" siłami spójności topnika przy wylucie.
Pozdrawiam!
Piotrek

Re: Chwytak podciśnieniowy


przez Google Adsense [BOT] 12 lipca 2014, 18:03
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.