English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Brak dźwięku i po części obrazu w TV Hyundai


przez PiotrekEs 3 października 2019, 20:52
Witajcie, pacjent to TV Hyundai DLF40195MP4CR.
Jedno gniazdo HDMI w nim jest wg mnie uszkodzone, chciałbym się dowiedzieć tylko w jaki sposób. Objawy po podłączeniu PC zupełny brak sygnału. Natomiast po podłączeniu BOXa UPC, brak obrazu, brak dźwięku ale o dziwo menu BOXa jest wyświetlane prawidłowo...na drugim gnieździe jest wszystko ok.
Tv ma tylko 2xHDMI i trochę przeraża mnie przełączanie kabla za każdym razem kiedy chce skorzystać z TV/PC :frusty:

Re: Brak dźwięku i po części obrazu w TV Hyundai


przez Google Adsense [BOT] 3 października 2019, 20:52

#2 Re: Brak dźwięku i po części obrazu w TV Hyundai


przez novitech 3 października 2019, 21:16
Gniazdo samo w sobie może być uszkodzone "tylko" mechanicznie.

#3 Re: Brak dźwięku i po części obrazu w TV Hyundai


przez PiotrekEs 6 października 2019, 17:46
Gniazdo naprawione, puścił jeden lut od obudowy?/minusa? gniazda, odrobina cyny i wszystko gra. Temat do zamknięcia.

Re: Brak dźwięku i po części obrazu w TV Hyundai


przez Google Adsense [BOT] 6 października 2019, 17:46

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron