English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 asus z170 pro gaming brak reakcji na włącznik

przez milytuner 13 stycznia 2018, 10:28
Witam dzisiaj od klienta dostałem płytę jak w tytule asus z170 pro gaming rev 1.4 . Przy wkładaniu karty graficznej wyrwany jeden kondensator smd (foto). Może ktoś zna jego wartość. Płyta nie reaguje na włącznik czy to sama płyta czy z osprzętem bez zmian. Reset biosu nic nie pomógł, na włączniku 3.3V.

Obrazek

Re: asus z170 pro gaming brak reakcji na włącznik

przez Google Adsense [BOT] 13 stycznia 2018, 10:28

#2 Re: asus z170 pro gaming brak reakcji na włącznik

przez xamledyD 13 stycznia 2018, 16:12
Witam.
Oczyść pady lutownicze i wlutuj tam na próbę kondensator ceramiczny SMD o pojemności 100 nF.
Zmierz pojemności kondensatorów SMD 0603 w okolicy układu AS358M-E1 (czyli LM358) - możesz sugerować się również nimi, jeśli ich pojemności należą do zakresu 1-100 nF.
Pozdrawiam

Re: asus z170 pro gaming brak reakcji na włącznik

przez Google Adsense [BOT] 13 stycznia 2018, 16:12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.