English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano
  • Asus X541U wyłącza się podczas podnoszenia za rogi (przód) obudowy BSOD

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone są wyłącznie dyskusje dotyczące zagadnień prawnych.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych.
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy, nie pomawiamy.

#1 Asus X541U wyłącza się podczas podnoszenia za rogi (przód) obudowy BSOD


przez slimak 1 lipca 2021, 23:22
Zakupiłem "w pełni sprawy" laptop na allegro od osoby prywatnej. Zaraz po rozpakowaniu (produkt nie był właściwie zabezpieczony, więc od razu podejrzewałem możliwość wystąpienia jakiejś usterki podczas transportu) podłączyłem go do sieci bezprzewodowej i podniosłem trzymając z przodu obudowy (z prawej i lewej strony) przed klawiaturą. W tym momencie moim oczom ukazał się BSOD. Udawało mi się kilkukrotnie wywołać taką samą sytuację. BSOD był poprzedzony utratą pakietów między laptopem i routerem, a w menedżerze urządzeń przy karcie wifi pojawił się wykrzyknik. Teraz natomiast, gdy zakładam ten wątek, komunikat pojawił się po odłożeniu laptopa, po jakiejś minucie (wcześniej trzymałem go w powietrzu w wyżej wskazany sposób). Testowałem dysk - ok, pamięć ram - ok, potem FurMark, OCCT, 3DMark i nic, wszystko ok. Co prawda podczas tych testów od początku do końca laptop stał na stole. Na linux z DVD co prawda komputer się nie wyłączył ale nastąpiły problemy z wifi, utrata pakietów i problemy z ponownym nawiązaniem połączenia z siecią bezprzewodową. Czy ten zakup może być "miną", reklamować? Może ktoś zna te modele, najczęstsze usterki.

Re: Asus X541U wyłącza się podczas podnoszenia za rogi (przód) obudowy BSOD


przez Google Adsense [BOT] 1 lipca 2021, 23:22

#2 Re: "Sprawy" Asus X541U- wyłącza się podczas podnoszenia za rogi(przód) obudowy BSOD


przez Vogelek23 2 lipca 2021, 01:33
slimak napisał(a):Czy ten zakup może być "miną", reklamować?
Oczywiście, że reklamować. Urządzenie jest niesprawne - jako laptop, musi mieć możliwość przenoszenia (urządzenie mobilne), więc to, że stojąc na stole przechodzi wszystkie testy, nie ma tu większego znaczenia. Czy laptop był kiepsko zapakowany (uszkodzenie w transporcie, spowodowane niedostatecznym zabezpieczeniem sprzętu po stronie sprzedającego), czy opakowanie nosiło ślady uszkodzenia (wgniecenia lub rozdarcia), powinieneś przy rozpakowywaniu udokumentować to zdjęciami.

W obu powyższych przypadkach reklamację zgłaszasz do sprzedającego, przedtem jednak przeczytaj dokładnie treść aukcji, na której kupiłeś laptopa - po co, wyjaśnię dalej. Podstawa prawna do reklamacji z tytułu rękojmi to przepisy art. 556 § 1 p. 1 oraz art. 560 § 1 Kodeksu Cywilnego. Rękojmia ma zastosowanie także do towaru używanego i obowiązuje przez rok od zakupu (ściślej - od dnia wydania sprzętu). Rękojmia nie obowiązuje, jeżeli w dniu zakupu wiedziałeś o istnieniu wady - może to być na przykład dopisek w treści aukcji, małym drukiem. W takim wypadku nie masz prawa do zwrotu laptopa.

#3 Re: Asus X541U wyłącza się podczas podnoszenia za rogi (przód) obudowy BSOD


przez slimak 2 lipca 2021, 09:45
Nie spotkałem się czymś takim by takie podnoszenie, przenoszenie uruchomionego laptopa w ten sposób (które na pewno powoduje naprężenia i nie jest zalecane) powodowało problemy z pracą sprzętu. Chciałem w ten sposób sprawdzić czy płyta główna nie ma jakichś mikrouszkodzeń, które mogą w ten sposób się objawiać, czy to prawidłowe podejście, myślę że tak. Jak przenoszę go "normalnie" trzymając na wysokości klawiatury, bez naprężeń jest ok. W pewnym momencie zacząłem już myśleć że jest to wada samej konstrukcji tego modelu, a nie tego egzemplarza, że ten typ tak ma, ale to chyba nierealne co?

#4 Re: Asus X541U wyłącza się podczas podnoszenia za rogi (przód) obudowy BSOD  [ROZWIĄZANY]


przez slimak 12 sierpnia 2021, 22:47
Otworzyłem laptop i przyczyną okazała się wykręcona śrubka, chociaż płyta ma ślady zalania (miejscowa korozja), ale działa stabilnie. Teraz czyszczenie lub wymiana elementów. Post do zamknięcia ;).

Re: Asus X541U wyłącza się podczas podnoszenia za rogi (przód) obudowy BSOD  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 12 sierpnia 2021, 22:47

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.