• ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez berto19 18 grudnia 2021, 21:34
Witam
Posiadam Asusa T200TA, urządzenie nie ładuje baterii, ma też problem z
uruchamianiem się(nie chce startować dioda miga na pomarańczowo-udało mi
się go uruchomić parę razy na podłączonej ładowarce, jeżeli nie został
wyłączony to działał normalnie bez ładowania oczywiście). Na tę chwilę
chciał bym rozwiązać problem ładowania, nie znalazłem żadnego zwarcia.
Od czego zacząć?
Napięcie SMB: 3,29V na 2 pinach
Napięcie BAT_CON: 0,92V na 3 pinach (czasem skacze do ponad 4V) - wydaję
mi się, że to na pewno niepoprawne napięcia.
Bateria oryginał ASUS 7.6V , 38Wh.

Platforma: T200TA 60NB06I0-MB1521
Rev: 2.0

Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez Google Adsense [BOT] 18 grudnia 2021, 21:34

#2 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez Vogelek23 19 grudnia 2021, 05:03
Wymień baterię na nową - sprawna bateria powinna dawać napięcie znamionowe na pinach BAT_CON (o ile na zaciskach + i - nie ma zwarcia).

#3 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez berto19 19 grudnia 2021, 09:59
Znalazłem wcześniej podobny wątek i chłopak pisał, że na zacisku baterii ma napięcia powyżej 8V bez podpiętej baterii, a tutaj jest 0.9V.
Przemierzyłem jeszcze raz płytę dokładniej i co się okazało, na mosfecie PQ8103 (P2003BEA) jest zwarcie bramki do masy co za tym idzie na układzie ładowania też się pojawiło zwarcie do masy sygnału LODRV. Wylutować mosfet i sprawdzić poza układem mosfet oraz układ ładowania?

#4 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez Vogelek23 19 grudnia 2021, 15:24
berto19 napisał(a):Wylutować mosfet i sprawdzić poza układem mosfet oraz układ ładowania?
No jak najbardziej.

#5 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez berto19 19 grudnia 2021, 16:33
Mosfet ma zwarcie do bramki, nie bardzo wiem jak sprawdzić układ ładowania czy jest sprawny.

#6 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez Vogelek23 19 grudnia 2021, 17:24
berto19 napisał(a):nie bardzo wiem jak sprawdzić układ ładowania czy jest sprawny.
Układ wlutuj z powrotem do płyty (nie wlutowuj PQ8103) i zmierz rezystancję między padami bramki i źródła - czyli tam, gdzie miałeś zwarcie, gdy tranzystor był wlutowany - na płycie. Jeśli tu nie będzie zwarcia, to zamontuj nowy PQ8103 i przetestuj ładowanie.

#7 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez berto19 19 grudnia 2021, 18:22
Nie ma zwarcia.
Teraz pytanie co mogę wstawić zamiast P2003BEA?
Czy ten się nada BSC020N03MSGATMA1?
Chyba, że masz jakąś inną propozycje bo niestety nie mam nic co mogę tam wstawić.

#8 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez Vogelek23 19 grudnia 2021, 18:35
berto19 napisał(a):Czy ten się nada BSC020N03MSGATMA1?
Nieee... No przecież na pierwszy rzut oka widać, że kompletnie różne obudowy. Ponadto, próbujesz zastąpić MOSFET 10-amperowy MOSFETem 170-amperowym - to jak strzelać z armaty do komara. Poszukaj tranzystorów DFN 3x3 (3mm x 3mm) na płytach-złomach z okolic zasilania, np. wejściowych tranzystorów zabezpieczających lub z przetwornic 1.1V, 1.5V, 1.8V.

#9 Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez berto19 20 grudnia 2021, 23:01
Sytuacja wygląda następująco:
Mosfecik wymieniony, pojawiło się napięcie na złączu baterii 8,4V.
Bateria umarła, napięcie baterii odpiętej 0,002V :), wpiętej 0,02V.
Na wpiętej baterii płyta próbuje startować, wygląda to tak, że podświetla się matryca i gaśnie po chwili i na tym koniec, dioda sygnalizacyjna miga cały czas jednostajnie.
Bez baterii matryca w ogóle się nie podświetla.
Pytanie czy płyta może wystartować bez zasilania z baterii(odpięty wtyk) czy też nie?
Jeżeli tak to gdzie teraz szukać przyczyny?

Bez podłączonej baterii:
1. GND - 0
2. GND - 0
3. GND - 0
4. SMB0 Dat Bat Con - 3,29V
5. SMB0 Dat Clk Con - 3,29V
6. Bat Con - 8,4 V
7. Bat Con - 8,4 V
8. Bat Con - 8,4 V

Podłączona bateria:
1. GND - 0
2. GND - 0
3. GND - 0
4. SMB0 Dat Bat Con - 3,25V
5. SMB0 Dat Clk Con - 3,25V
6. Bat Con - 2,46 V
7. Bat Con - 2,46 V
8. Bat Con -2,46 V

Sprzęt udało mi się uruchomić, na zasilaczu działa, włącza się, ładuje baterię, pokazuje w systemie, że ładuje baterię ale w momencie kiedy wyciągam wtyczkę od zasilacza pokazuje pracę na baterii i wszystko gaśnie po 1 czy 2 sekundach. Co mogę z tym zrobić? Nie mam już żadnego pomysłu.
Na baterii się nie włącza, dioda miga 5 razy i nic.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: ASUS TRANSFORMER T200TA - NIE ŁADUJE BATERII


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2021, 23:01
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron