• ASUS R556L - identyfikacja elementu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez luielektr 22 marca 2017, 13:53
Witam.
Sprzęt na płycie X555LD i mam problem z identyfikacją wskazanego elementu.
Obrazek
Obrazek
Jest na nim napisane: 548 IT 591 ARVD (mam nadzieję, że dobrze odczytałem).
Z góry dzięki za pomoc.

Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez Google Adsense [BOT] 22 marca 2017, 13:53

#2 Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu  [ROZWIĄZANY]


przez figofag 22 marca 2017, 15:59
Z boardview: PU9100-APL3533QBI

#3 Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez luielektr 10 maja 2017, 08:54
Witam po dłuższej przerwie od tematu.
Po dotarciu części i wymianie APL3533QBI nadal mam problem. Przełącznik nie chce zadziałać na wyjściu Vout1.
ObrazekObrazek
Wszystkie wymagane napięcia są tj.:
- piny 1,2: +3VA,
- pin 3: P_+3VA_EC_ON1_10,
- pin 4: VBIAS,
Wyjście Vout1 (~120kΩ) oraz SS1 (>MΩ) nie są przywarte. Wymieniłem kondensator PC9109 lecz też nic to nie dało. Gdy w ramach testu podam na wyjście Vout1 3V to na wyjściu Vout2 pojawia się napięcie i płyta startuje. Co może być nie tak, że wyjście Vout1 nie działa?
Z góry dzięki za pomoc.

#4 Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez grzewoj 10 maja 2017, 11:41
Wygląda na to że przełącznik jest uszkodzony.

#5 Re: ASUS R556L - samoczynny star płyty


przez luielektr 12 maja 2017, 11:27
Oryginalny wymieniłem bo zachowywał się identycznie, ale udało mi się dojść do tego co się stało. Laptop jest po zalaniu, więc okazało się upalone połączenie pinu 3 zaraz przy padzie lutowniczym, a że sygnał załączający mierzyłem na padzie kontrolnym to nie zauważyłem.
Mimo rozwiązania tej usterki jest kolejna. Otóż po podpięciu zasilacza płyta sama się uruchamia. Po wyłączeniu jej z przycisku laptop wyłącza się na sekundę i ponownie się włącza. Przy podpiętym samym akumulatorze pracuje prawidłowo - można go włączyć i wyłączyć z przycisku.
W związku z zalaniem musiałem wymienić KBC. Przeprogramowanie BIOS'u nic nie pomogło. Przy podpiętym akumulatorze i wyłączonej płycie pin 56 KBC (PM_PWRBT#) ma stan niski. Po podpięciu zasilacza pojawia się stan wysoki lecz po chwili następuje impuls stanu niskiego i płyta startuje.
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.

#6 Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez luielektr 15 maja 2017, 08:47
Nie macie żadnych pomysłów co może być nie tak?! :(

#7 Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez luielektr 18 maja 2017, 09:39
Dziękuję koledze "figofag" za zidentyfikowanie elementu, a co do dalszej usterki to założę osobny post.

Re: ASUS R556L - identyfikacja elementu


przez Google Adsense [BOT] 18 maja 2017, 09:39

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.