• Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez hanomag 20 stycznia 2014, 12:45
Asus X52J
płyta K52JC

Dostałem laptopa po innym serwisie - wgrano nowy BIOS, po czym wentylator 15 sekund po uruchomieniu działa non-stop na wysokich obrotach.

Proszę o wsad z czystym ME-Regionem, lub wskazówki jak wyedytować zawartość pliku.

Sprawdzony wsad do obróbki można pobrać tutaj:
viewtopic.php?p=70620#p70620

Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez Google Adsense [BOT] 20 stycznia 2014, 12:45

#2 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez delp 20 stycznia 2014, 12:47
Sprawdź



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez hanomag 20 stycznia 2014, 13:04
To samo - temperatury w normie, wentylator pracuje na wysokich obrotach. Jedyna różnica jest w wersji BIOSu, mój był 216, ten jest 206.

#4 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez kotnatan 20 stycznia 2014, 14:03
K52jcAS212s
K52jcAS212s.rar

ME_Region_HM55
ME_Region_HM55.rar




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#5 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez hanomag 20 stycznia 2014, 14:49
Jak mogę wgrać ten ME Region? Sam BIOS zmieniłem, ale wygląda na to że to nie wystarczy. Próbowałem korzystać z narzędzia FTK dla Windows, ale wyświetla mi błąd że program nie może zostać uruchomiony na obecnej platformie.

#6 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez kotnatan 20 stycznia 2014, 15:00
with utilities System Tools
// Link do pliku na zewnętrznym serwerze usunięto

#7 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez hanomag 20 stycznia 2014, 17:21
Gdzie mogę znaleźć instrukcję korzystania z pakietu System Tools?
Wydaje mi się że poprawnie skompilowałem wsad BIOS'u i zawartość ME_Asus_1184.bin lecz wciąż mam ten sam problem.

#8 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region 


przez delp 21 stycznia 2014, 10:00
Ten działa



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#9 Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez hanomag 21 stycznia 2014, 10:05
Nie zdążyłem sprawdzić wsadu Kolegi rogervin, konsultowałem się z Kolegą delp i próbowaliśmy kilku kompilacji BIOS. Powyższy wsad naprawił problem.

Podziękowania dla Kolegi kotnatan za zaangażowanie, żałuję że nie mogę przyznać Koledze drugiej gwiazdki.

Re: Asus K52JC - potrzebny BIOS z czystym ME-Region


przez Google Adsense [BOT] 21 stycznia 2014, 10:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: clops35 i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.