English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Asus F540L nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus F540L nie uruchamia się.


przez Stani 21 czerwca 2019, 19:10
Asus jak w temacie .
Płyta główna: X540LJ Main Board , REV: 2.1
Płyta z zasilaczem i bateria.
Po włączeniu płyta od razu uruchamia się. Świeci się biała kontrolka włączenia. Brak ładowania, chociaż napięcia na BQ24735 wydają się właściwe. Pobór prądu w granicach 140-155mA nie jest stabilny.
Po przytrzymaniu zwartych pinów SW5901 (PWR_SW#) kontrolka gaśnie na chwilę i płyta znów restartuje. Przy odłączeniu zasilacza jeśli płyta była włączona dalej na baterii świeci się kontrolka.Po odłączeniu dodatkowo baterii i podłączeniu jej bez zasilacza płyta zachowuje się poprawnie w sensie załączania, czyli zaświeca się kontrolka zasilania i wyłącza się po przytrzymaniu "Power".
Napięcie baterii ok 12,01V. Bez baterii i bez zworki zastępującej śrubkę (połączenie połówek padów masy) napięcie 0,9V-czyli raczej normalne.
Pomiary napięć podczas włączenia płyty z zasilaczem wykazały brak tylko napięcia +NVDD. Rezystancja na cewkach tej przetwornicy to 6,0Ω.
Przeprogramowałem bios i chciałem przeprogramować KBC ale SVOD nie widzi układu IT8585E. Próbowałem różnych kombinacji podłączenia. Mam moduł klawiatury i moduł rozszerzeń, którym przechodzę na taśmę 24pin. Sprawdzałem przejścia od modułu klawiatury (SVOD) do pinów IT8585E. Wszystko było w porządku.
Po podłączeniu programatora i włączeniu zasilania płyty od razu przechodzi w stan pracy i pobiera ok 140mA. Czy potrzeba jeszcze jakoś skonfigurować płytę (n.p. usunięcie lub wstawienie rezystorów w zasilaniu KBC, wyłączenie części napięć)?.
Mam Repair Guide i boardview oraz wsady płyty z tego forum. Są sprawdzone.

Re: Asus F540L nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 21 czerwca 2019, 19:10
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.