English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus All-in-one PC ET2220I nie działa dotyk, mysz ani klawiatura

przez przemko21 5 lutego 2018, 14:05
Asus All-in-one PC ET2220I

Objawem jest nie działająca klawiatura, dotyk, ani mysz na USB ale tylko w momencie gdy uruchomiony jest system Windows 8.
Nie mogę zatem wpisać hasła i wejść do systemu.

Dotyk działa oraz wszystkie USB w momencie wejścia w tryb RECOVERY oraz w BIOSie. Mogę wówczas wybrać opcję myszką, klawiaturą podłączoną pod USB, oraz ekranem dotykowym.

Problem jakby dotyczył urządzeń peryferyjnych, takich jak touchscreen oraz USB, niezależnie czy jest to 3.0 czy 2.0.

Nawet w trybie awaryjnym nie mam możliwości wpisać hasła.

Zaktualizowałem ze strony producenta.
Zmieniałem ustawienia w BIOSIe:
USB Configuration - różne opcje
Onboard Devices Configuration - USB 3.0 na ENABLE
Wszystko bez zmian.

Możliwe, że jest to problem samego Windows 8, ale nie mam jak zrobić gdyż nie działa RECOVERY a klienta ma dużo danych i nie chce ich stracić. Mogę oczywiście wyjąć dysk, wszystko zgrać i zainstalować nowy system ale sam nie jestem pewien gdzie leży problem.
Może ktoś się zetknął z takim problemem, żeby nie iść w ciemno.

Re: Asus All-in-one PC ET2220I nie działa dotyk, mysz ani klawiatura

przez Google Adsense [BOT] 5 lutego 2018, 14:05

#2 Re: Asus All-in-one PC ET2220I nie działa dotyk, mysz ani klawiatura  [ROZWIĄZANY]

przez mmike 5 lutego 2018, 15:44
Skoro wszystko działa w trybie recovery, to odpal jakiś LiveOS i sprawdź jak wygląda sprawa lub zainstaluj OS na swoim dysku.

Ostatnio edytowano 5 lutego 2018, 20:48 przez mmike, łącznie edytowano 1 raz

#3 Re: Asus All-in-one PC ET2220I nie działa dotyk, mysz ani klawiatura

przez przemko21 5 lutego 2018, 16:16
odpaliłem winxp z pena i mysz chodziła, dotyk nie wiem

odpaliłem win7 z innego dysk i wszystko działa zatem jakimś cudem windows 8 się wysypał i nie wiem jak to naprawić, zatem zgrywam własnie dane z dysku C i wgrywam na nowo Windowsa

Re: Asus All-in-one PC ET2220I nie działa dotyk, mysz ani klawiatura

przez Google Adsense [BOT] 5 lutego 2018, 16:16

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.