• Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez aleksandrooo 20 czerwca 2021, 20:47
Witam
Płyta nie wykrywa karty dźwiękowej. Dźwięk oparty o układ ALC1220. Układ wymieniony, bios zaktualizowany. System nie widzi karty dźwiękowej, dźwięk mam tylko z HDMI oraz karta dźwiękowa z karty graficznej. System nie reaguje na wpięcie słuchawek. Elementów nie brakuje, oraz nie widać uszkodzeń mechanicznych. Proszę o pomoc bo nie mogę znaleźć aplikacji dla tej płyty głównej.

P.S system i sterowniki zmieniane na chyba 100 sposobów :)

Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez Google Adsense [BOT] 20 czerwca 2021, 20:47

#2 Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez xamledyD 21 czerwca 2021, 18:34
Witam.
Podmieniałeś PCH?
Programowałeś BIOS czystym wsadem z użyciem programatora, czy tylko przez aktualizację?
Pozdrawiam

#3 Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez aleksandrooo 21 czerwca 2021, 19:48
PCH nie wymieniałem, wolałbym się upewnić że, na pewno jest uszkodzony zanim go wymienię.
BIOS chciałem przeprogramowania ale nigdzie nie mogę znaleźć wsadu do tej płyty. Gdyby ktoś miał proszę o wrzucenie na forum

#4 Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez matic 21 czerwca 2021, 20:13
aleksandrooo napisał(a):BIOS chciałem przeprogramowania ale nigdzie nie mogę znaleźć wsadu do tej płyty. Gdyby ktoś miał proszę o wrzucenie na forum
BIOS for this board is available on the manufacturer's website. Just download the BIOS *zip file, extract it and rename the file "Z370AUG2.xxx" to "Z370AUG2.bin". Renamed file is a BIOS that can be flashed directly to the BIOS chip.
Don't forget to save your old BIOS before reflashing the chip.

#5 Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez aleksandrooo 23 czerwca 2021, 10:58
Przeprogramowanie BIOS nie rozwiązało problemu

#6 Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez KAMILSALA97 9 września 2021, 20:45
Sprawdź te linie oraz czy na pewno dobrze siadł ci układ bo te układy bywają problematyczne czasami.
Obrazek

Re: Aorus Z370 Ultra Gaming 2.0 - Nie widzi karty dźwiękowej


przez Google Adsense [BOT] 9 września 2021, 20:45
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.