• All in One Packard Bell S 3230 AAXSKB-VA Brak reakcji ANX3110

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 All in One Packard Bell S 3230 AAXSKB-VA Brak reakcji ANX3110


przez ziomal155 12 lutego 2020, 15:26
Kompute: All in One Packard Bell S 3230
Płyta: AAXSKB-VA rev 1.03

Komputer kupiłem martwy, po rozebraniu i pierwszych pomiarach znaleziony kondensator zwarty. Pojawiło się 3,3 i 5V.
Po zabawach w zworki(nie mam manuala nie wiem jak mają być ustawione tą od resetu biosu wyrzuciłem ale jest jeszcze recovery bios. Jest jedna zworka i szyna 6x2 pin bez jednego pinu. Po tych zabawach komuter ruszył wiatrak ma regulacje w zależności od temperatury CPU, są wszystkie napięcia na dławikach. Obrazu nie ma.
Napięcie na liniach diodowych podswietlenia
Anoda 19,5V
Katoda 0,6-0,7V
Czyli około 19V ale podświetlenia nie widzę :/ Z tego co doczytałem w manualu matrycy max to 31V i 63mA na kanał. Mam mniej ale chyba powinna świecić trochę ciemniej, albo to jednak za mało.
Wgrałem Bios na wszelki wypadek bo komputer jak jest uruchomiony resetuję się co 18 sekund(dioda power gaśnie na moment) Niestety nic to nie dało.
Kolejna usterka brak napięcia 5V na zasilaniu matrycy. Tym napięciem chyba steruję ANX3110 i pewnie także podświetleniem na BL i PWM 0V.
Płyta bardzo zakurzona, umyłem ją w okolicach ANX3100. Płyta znowu martw jak przed zworkami czyli ma 3,3V. i 5V i nic więcej.
Umyłem całą, nic się nie zmieniło
Bateria biosu ma 2,8V może to być za mało?

Teraz moje pytania:
Czy ktoś ma jakiś schemat gdzie jest AX3110? Chciał bym zobaczyć jak on jest podłączany i do czego czy nim steruję kbc albo coś innego??
Co sprawdzić jak teraz ta płyta jest martwa, przepatrzyłem ją całą pod mikroskopem. Ma tylko 3,3 i 5V. Jakiś zimny lut ? Napewno nic nie urwałem.
Wymienić AXN3110? Muszę go kupić na ali, bo u nas nie mogę znaleść.
Podświetleniem(włącz/wyłącz) będzie też sterował ANX3110? Czy tylko jasnością po PWM a powinno się świecić cały czas. Wiem że nikt pewnie nie naprawiał identycznego, a jak naprawiał to akurat tego nie pamięta pytanie jest ogólne do tych co spotkali się z ANX3110.

Re: All in One Packard Bell S 3230 AAXSKB-VA Brak reakcji ANX3110


przez Google Adsense [BOT] 12 lutego 2020, 15:26

#2 Re: All in One Packard Bell S 3230 AAXSKB-VA Brak reakcji ANX3110


przez xamledyD 12 lutego 2020, 17:29
Witam.
2.8 V to zbyt niskie napięcie - wymień baterię na nową.
W załączniku nota katalogowa układu ANX3111 kompatybilnego z ANX3110.
Układ ANX3110 występuje m.in. w platformie Quanta R23 (AMD Sabin UMA/Muxless) - schemat dostępny jest na Forum i w sieci.
Pozdrawiam



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: All in One Packard Bell S 3230 AAXSKB-VA Brak reakcji ANX3110


przez ziomal155 12 lutego 2020, 20:05
Witam
Dzieki za naprowadzenie na platformę. ANX3110 od 3111 różni się 1/2 kanałami LVDS to wiem. Niestety tego manuala znalazłem ale on jest bardzo okrojony, nic nie ma o tym jak on steruję podświetleniem i napięciem matrycy kiedy to się pojawia czy po jego zasileniu czy po jakimś sygnale zewnętrznym.
W tej chwili odstał się 3-4h i znowu się uruchamia poza zasilaniem matrycy. Potrzebował bym takiego ANX ale tylko w chinach chyba a narazie wszystkie przesyłki stoją.

Re: All in One Packard Bell S 3230 AAXSKB-VA Brak reakcji ANX3110


przez Google Adsense [BOT] 12 lutego 2020, 20:05
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.