English Polski Русский Slovenščina
  • Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez luxor15 2 lutego 2020, 23:28
Witam, dostałem od znajomego tablet Alcatel Pixi 3 do zerknięcia. Ogólnie sprzęt leżał dłuższy czas (ponoć ponad rok), także bateria mocno rozładowana. Po micro usb nie chciał się ładować (całkowicie martwy) - po podładowaniu baterii serwisówką bateria "wstała" i można już normalnie ładować przez micro usb. Tablet się uruchamia, ale po pierwszym ekranie z nazwą modelu pojawia się ikonka z przewróconym androidem z czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem, a poniżej wyświetla się komunikat "Brak polecenia." Niestety tutaj utknąłem. Próbowałem różnych kombinacji klawiszy włącznika i głośności żeby wywołać menu recovery, ale bez skutku. Wgrałem kilka romów przez narzędzie SP Flash Tool i zero jakiejkolwiek zmiany. Proszę o poradę co można jeszcze sprawdzić. Nie ukrywam że w temacie androida jestem laikiem - tabletów ogólnie nie naprawiam, tylko laptopy i pecety, a znajomemu ciężko odmówić :)

Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez Google Adsense [BOT] 2 lutego 2020, 23:28

#2 Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez misiekelk 3 lutego 2020, 07:35
Wgranie full bin zgranego z drugiej sztuki.Jeśli nie pomaga to wymiana emmc raczej już nie opłacalna.

Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez Google Adsense [BOT] 3 lutego 2020, 07:35

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.