English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez luxor15 3 lutego 2020, 00:28
Witam, dostałem od znajomego tablet Alcatel Pixi 3 do zerknięcia. Ogólnie sprzęt leżał dłuższy czas (ponoć ponad rok), także bateria mocno rozładowana. Po micro usb nie chciał się ładować (całkowicie martwy) - po podładowaniu baterii serwisówką bateria "wstała" i można już normalnie ładować przez micro usb. Tablet się uruchamia, ale po pierwszym ekranie z nazwą modelu pojawia się ikonka z przewróconym androidem z czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem, a poniżej wyświetla się komunikat "Brak polecenia." Niestety tutaj utknąłem. Próbowałem różnych kombinacji klawiszy włącznika i głośności żeby wywołać menu recovery, ale bez skutku. Wgrałem kilka romów przez narzędzie SP Flash Tool i zero jakiejkolwiek zmiany. Proszę o poradę co można jeszcze sprawdzić. Nie ukrywam że w temacie androida jestem laikiem - tabletów ogólnie nie naprawiam, tylko laptopy i pecety, a znajomemu ciężko odmówić :)

Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez Google Adsense [BOT] 3 lutego 2020, 00:28

#2 Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez misiekelk 3 lutego 2020, 08:35
Wgranie full bin zgranego z drugiej sztuki.Jeśli nie pomaga to wymiana emmc raczej już nie opłacalna.

#3 Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez gradek83 28 maja 2021, 23:06
luxor15 napisał(a):Tablet się uruchamia, ale po pierwszym ekranie z nazwą modelu pojawia się ikonka z przewróconym androidem z czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem

Postępuj zgodnie z instrukcją.
Obrazek
Jeśli pomimo tego nie jesteś w stanie wywołać recovery mode to jeśli sprzęt ma dopinane przyciski power VOL- VOL + to możliwe że problem leży po ich stronie. Odpinając je możesz sprawdzić czy czasem nie zwierają mikro styki lub czy na linii danego przycisku nie masz uszkodzonej diody TVS.

Re: Alcatel Pixi 3 (7) 8055 - nie uruchamia się - "brak polecenia"


przez Google Adsense [BOT] 28 maja 2021, 23:06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.