English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu


przez adikomp 5 lipca 2019, 12:34
Witam
dostałem do naprawy zasilacz z konsoli PS4 model ADP-240AR niestety ktoś już wsadził tam swoje raczki i niestety brakuje elementu ZD31,
zdjęcie w załączniku , miejsce elementu zaznaczone na czerwono.
Jeśli któryś z szanownych forumowiczów byłby tak miły i zidentyfikował co tam może siedzieć to byłbym wdzięczny

pozdrawiam

Obrazek

Re: ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu


przez Google Adsense [BOT] 5 lipca 2019, 12:34

#3 Re: ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu


przez adikomp 8 lipca 2019, 12:40
Witam
to ze jest to dioda zenera wynika z opisu , może źle się wyraziłem albo ktoś mnie źle zrozumiał
chodziło mi o identyfikację elementu nie typu czyli jaki to MODEL diody zenera
pozdrawiam

#4 Re: ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu


przez Vogelek23 8 lipca 2019, 13:33
Co tam za sterownik jest w obudowie SO16 (nie widać dokładnie oznaczeń)? I z którą nogą tego układu jest połączona anoda ZD31?

#5 Re: ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu


przez adikomp 9 lipca 2019, 10:23
Witam
dzięki Vogelek za dołączenie bo z forum chyba jesteś najlepszym specjalistą jaki mógł tu zajrzeć wiec dla ciebie to pestka, :) ale do rzeczy sterownik to DDA001AG, natomiast połączenia diody ZD31 są następujące:
anoda diody do nogi 7,
katoda diody do nogi 5,
noga czwarta nie występuję w układzie.
Pozdrawiam.

#6 Re: ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 9 lipca 2019, 13:01
adikomp napisał(a):bo z forum chyba jesteś najlepszym specjalistą jaki mógł tu zajrzeć
Bez przesady - na naszym forum jest sporo osób, których wiedza znacznie przewyższa moją.

Źle liczysz nogi - patrząc na zdjęcie, pierwsza noga jest w lewym dolnym rogu, 8 noga w prawym dolnym rogu, 16-sta w lewym górnym rogu a "brakuje" nogi 13. Licząc natomiast "po Twojemu", dioda Zenera DZ31 to BZV55C18. Jest to dioda zabezpieczająca sterownik DDA001AG, a w zasadzie to jego pin zasilania Vcc, przed wzrostem napięcia powyżej 18V (maksymalne napięcie zasilania tego sterownika wynosi bowiem 20V). Jeśli TV był włączany bez tej diody, sterownik mógł dostać napięcie wyższe, niż 20V i się uszkodzić - warto wymienić ten układ, montując diodę DZ31. W przypadku problemów ze znalezieniem oryginału, bezpośrednim zamiennikiem DDA001AG jest NCP1396Ax (NCP1396AG lub NCP1396ADR2G).

Re: ADP-240AR prosba o identyfikacje elementu  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 9 lipca 2019, 13:01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.