• Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


przez mariners 12 lutego 2016, 17:11
Witam trafił do mnie laptop z dyskiem HDD, w którym mam wymienić dysk na SSD, który siedział w innym sprzęcie.
Skopiowałem dane z SSD na HDD, usunąłem partycje i jadę recover z płyty i tu pojawia się problem,
żadna instalka nie wykrywa dysku podczas próby instalowania( win 7, win 8) , na 3 lapach i stacjonarnym sprawdzone tak samo.
Dziwnym faktem jest to że jako drugi dysk (po usb czy normalnie w pc) dysk jest widoczny można założyć partycję i normalnie na nim działać.
Nawet program do Flashu nie widzi go.

Zaznaczam że wcześniej dysk posiadał normalnie zainstalowany system.

Oznaczenie dysku ASP600SS-256GM

Spotkaliście się z taką przypadłością?

Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


przez Google Adsense [BOT] 12 lutego 2016, 17:11

#2 Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


przez martiv 12 lutego 2016, 20:11
recover z płyty


Posiadasz inną płytę instalacyjną systemu operacyjnego Windows 7 lub 8 ? Chodzi mi o instalację czystego Windowsa ( nie recovery ). Rozumiem, że w biosie dysk jest prawidłowo wykrywany?

#3 Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.  [ROZWIĄZANY]


przez Keli 13 lutego 2016, 02:37
A spróbuj tak. Działa na czystej instalacji. Nie wiem czy na recovery
Gdy już się uruchomi instalator wciśnij wciśnij SHIFT + F10. Powinno się włączyć okno terminala. Następnie uruchom program diskpart dalej wylistuj dyski poleceniem list disk. Zakładam, że Twój dysk SSD będzie widoczny i wybierz dysk poleceniem select disk x gdzie x oznacza numer dysku (prawdopodobnie będzie to zero). Po otrzymaniu informacji że wybrano dysk X wpisz komendę clean. Wówczas cały dysk zostanie czyszczony. Już wiele razy te komendy sprawiły, że system się instalował.

#4 Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


przez mariners 15 lutego 2016, 10:28
Keli napisał(a):A spróbuj tak. Działa na czystej instalacji. Nie wiem czy na recovery
Gdy już się uruchomi instalator wciśnij wciśnij SHIFT + F10. Powinno się włączyć okno terminala. Następnie uruchom program diskpart dalej wylistuj dyski poleceniem list disk. Zakładam, że Twój dysk SSD będzie widoczny i wybierz dysk poleceniem select disk x gdzie x oznacza numer dysku (prawdopodobnie będzie to zero). Po otrzymaniu informacji że wybrano dysk X wpisz komendę clean. Wówczas cały dysk zostanie czyszczony. Już wiele razy te komendy sprawiły, że system się instalował.




Puściłem tak jak pisałeś z czystego nośnika windows 7, odpaliłem konsole dysk widoczny zrobiłem Clean no i działa. Dzięki za pomoc bo już nie wiedziałem co to za problem.
Dzięki za pomoc ;)

Re: Adata SP600 - nie można zainstalować systemu.


przez Google Adsense [BOT] 15 lutego 2016, 10:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.