• Acer Aspire 5000 po zalaniu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Acer Aspire 5000 po zalaniu


przez 735Pawel 25 października 2010, 20:48
Witam!!
Trafił do mnie Acer jak w temacie, model płyty DA0ZL5MB6D1. Zalany był w okolicy złącza HDD nie wielką ilością wody.
Ustaliłem ze jest zwarcie na kondensatorach PC146 i PC148 ale po wymianie G2996 (PU5) zwarcie ustąpiło. Wszystkie napięcia 5v; 3,3v; 2,5v; 1,25v są więc mniemam ze przetwornice są OK. Pobór prądu w spoczynku bez baterii 0,01A, a przy próbie uruchomienia 0,83A /z procesorem i ramem/. Przy próbie włączenia płyty migną tylko diody i drgnie wentylator dalej nic się już nie dzieje. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł lub sugestię na co jeszcze zwrócić uwagę?

Re: Acer Aspire 5000 po zalaniu


przez Google Adsense [BOT] 25 października 2010, 20:48

#2 Re: Acer Aspire 5000 po zalaniu


przez sandro123 25 października 2010, 20:58
RAM is supplyed?

Obrazek

Re: Acer Aspire 5000 po zalaniu


przez Google Adsense [BOT] 25 października 2010, 20:58

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.