• Wyposażenie stanowiska BGA

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Wyposażenie stanowiska BGA


przez topor1988 28 lipca 2014, 10:06
Witam.
Do tej pory jak trafiało na wymianę jakiegos układu BGA zmuszeni bylismy wysyłać wszytko do zewnętrznej firmy. Jako iż koszty samej usługi to około 250zł, szefostwo postanowiło, że kupi mi maszynkę do BGA i mam robić to ja. Teoretycznie wszytko fajnie, wedle youtuba mniej więcej na czym cały proces polega tylko potrzeba stacji BGA i innych pierdułek. No a tutaj moja wiedza się raczej kończy. Próbowałem czytać różne posty, do tego przeglądać oferty i już głupieje.
Z tego co już wiem, to potrzebuję stację na podczerwień a nie na gorące powietrze.
Tylko tutaj pytanie jaka stacja.
Na samą stację jest budżet 10.000zł
No i tutaj prosił bym o pomoc co wybrać.

Będę musiał kuić napewno HOTa bo stary siadł, i teraz męczę się ze zwykłą lutownicą.

Na pewno przydał by mi się jeszcze jakiś zasilacz labolatoryjny - jaki?

Dodatkowo z tego co już wyczytałem, będę potrzebował imadełko do sit oraz same sita, fluxy, plecionki, kulki itp.

Proszę o pomoc w wyborze, gdyż szefostwo powiedziało, że mam sobie wybrać sprzęt na którym będę pracował, a nie chce wybrać czegoś co zostanie kupione i praca przy tym będzie męczarnią i uwalaniem laptopów. Gdyż odbije się to na mnie, bo to ja wybrałem.

Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez Google Adsense [BOT] 28 lipca 2014, 10:06

#2 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez adamex 28 lipca 2014, 21:59
hehe, a co to za kolega ma za szefostwo, że nie mają pojęcia co pracownik potrzebuje w warsztacie? Jedno mogę zaproponować to maszynę Jovy RE-8500, nic innego do BGA nie szukaj.

#3 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez adam1114 28 lipca 2014, 22:46
Wątków o tym jest już tyle, jeden był nawet nie dawno....

#4 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez topor1988 29 lipca 2014, 08:56
Wysłałem kilka meili ofertowych do firm tym się zajmujących i niejako odradzają mi podczerwień na rzecz Hota, że na początek będzie lepsze.

Zaproponowali mi:
- Quick 7610
- GM490

Co o tym sądzicie?

Jak to jest z tą różnicą IR vs HotAir, czy IR wygrywa bezwzględnie? Może jednak Hot?

#5 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez p4p 29 lipca 2014, 10:48
Bez hot§a się nie obejdziesz więc jak chcesz ir to i tak musisz kupić jakąś dmuchawkę.

#6 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez topor1988 29 lipca 2014, 11:02
Wiem, że się nie obejdzie, małą stację HotAir też planuję kupić, tylko teraz stoję przed wyborem dużej do BGA. No i tutaj większość przedstawicieli bardziej polecała stacje właśnie HotAir a nie IR. Dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

#7 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez mar244 29 lipca 2014, 12:15
Ja mam IR, nie żałuje nic się nie przestawi podczas grzania nic nie zdmuchnie, nie trzeba mieć miliona dysz, nie jest tak agresywne jak powietrze.

#8 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez topor1988 29 lipca 2014, 14:52
Z tego co zaobserwowałem to każdy poleca inną maszynkę (głównie tą którą posiada) Nie ma jakiejś stacji którą poleca większe grono serwisantów? Każdy sklep poleca inną, na forach, każdy inną...
I bądź tu mądry ;)

#9 Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez Vogelek23 29 lipca 2014, 17:24
topor1988 napisał(a):Nie ma jakiejś stacji którą poleca większe grono serwisantów?
Duże serwisy, mające duży przerób dobowy (przy pracy 24h/dobę), używają m.in. stacji OKi APR-5000 oraz zestawów XKAR "Focus". Są to stacje na gorące powietrze. Do 10.000zł można dostać takie stacje używane. Są to stacje przemysłowe, więc w typowym serwisie, pracującym 8-10h dziennie, są praktycznie niezniszczalne.

Re: Wyposażenie stanowiska BGA


przez Google Adsense [BOT] 29 lipca 2014, 17:24
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.