• Uruchomienie bez laptopa zasilacza Dell z 3-pin wtyczką

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Uruchomienie bez laptopa zasilacza Dell z 3-pin wtyczką


przez qba 12 października 2020, 19:57
Witam, potrzebuję mocnego zasilacza (>230W) do ładowarki pakietów li-ion. Znalazłem dwa modele ładowarek od laptopa Dell:
1. DELL 240W 19.5V 12.3A;
2. DELL 330W 19.5V 16.9A;
Są to ładowarki z 3-pin wtyczką do laptopa i teraz moje pytanie, czy taka ładowarka od razu, po podłączeniu do sieci, podaje maksymalną mac na wyjściu? Czy trzeba ją odpowiednio "wysterować" poprzez środkowy pin wtyczki? Widziałem rozwiązania z dokładaniem rezystora, ale teraz już nie wiem czy stosuje się to, żeby uruchomić zasilacz bez laptopa, czy laptopa na zasilaczu laboratoryjnym?

Re: Uruchomienie bez laptopa zasilacza Dell z 3-pin wtyczką


przez Google Adsense [BOT] 12 października 2020, 19:57

#2 Re: Uruchomienie bez laptopa zasilacza Dell z 3-pin wtyczką  [ROZWIĄZANY]


przez matic 12 października 2020, 20:18
qba napisał(a):czy taka ładowarka od razu, po podłączeniu do sieci, podaje maksymalną mac na wyjściu?
Hello!
Yes, it does.
The only purpose of the central pin is to tell the motherboard what type (power rating) of the power supply is connected to it. The communication on the central pin does not affect to the operation of the power supply.

#3 Re: Uruchomienie bez laptopa zasilacza Dell z 3-pin wtyczką


przez qba 12 października 2020, 21:52
Dzięki, to dla mnie dobra wiadomość, bo mogę wykorzystać zasilacz bez przeróbek.

Re: Uruchomienie bez laptopa zasilacza Dell z 3-pin wtyczką


przez Google Adsense [BOT] 12 października 2020, 21:52

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.