• Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Stani 8 września 2016, 15:22
Laptop jak w temacie.
Płyta PWWHA LA-7201P.
REV: 1.0
nie włącza się.
Stan następujący:
obecne napięcia +5VALW, +3VALW, +VSB
bez baterii z procesorem i pamięcią po włączeniu zasilacza zaświeca się led zasilania. Prąd pobierany po ustabilizowaniu 32mA (zmiany niewielkie od 42 do 32mA). Po naciśnięciu przycisku power zaświeca się dioda power wzrasta prąd do 37-38mA i po 7 sek. dioda power się wyłącza. Dioda zasilania dalej świeci. Brak objawów grzania się elementów.
Poza PL602 nie stwierdziłem poważniejszych odchyleń rezystancji na cewkach.

PL152-194Ω
PL182-452Ω
PL202-350kΩ
PL332-86Ω (nic się nie grzeje)
PL352-1kΩ
PL402-26Ω
PL452-64Ω
PL503-24Ω
PL504-26Ω
PL602-7,2Ω (VGA_CORE) ?.

Brak sygnału SYSON pin95 KBC.
Brak sygnału SUSP# pin116 KBC.
Sygnał SUSP mierzony na bramkach tranzystorów Q10AB, Q11AB, Q12AB ma wartość +5.0V. Wprowadza on te tranzystory w stan przewodzenia więc nie są wysterowane tranzystory Q29, Q30, Q31 i dlatego nie ma napięć VS.
Zmieniony wsad EC (niewielkie różnice w stosunku do tego co był). Wsad BIOS nie zmieniany.
Proszę o jakąś podpowiedż. Czy przeprogramować jeszcze BIOS, czy ewentualnie w grę wchodzi wymiana KBC?.

Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Google Adsense [BOT] 8 września 2016, 15:22

#2 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez sebastiank 8 września 2016, 15:26
Zacznij od biosu.
Masz za wysoki pobór prądu w standby - sprawdź czy coś się nie gzreje - np. LAN, kodek audio, itp.

#3 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Stani 8 września 2016, 15:31
Jak już pisałem nie ma elementów które by się widocznie nadmiernie grzały.
Dodatkowy pomiar:
pin6 KBC - 0V. (PM_SLP_S3#-idzie wprost z PCH)

#4 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez sebastiank 8 września 2016, 15:34
Przy takim poborze prądu nie będzie spektakularnych efektów termicznych. Zostaw podłączoną płytę na dłużej i sprawdź np. po 15 minutach.
Zanim wykonasz pomiary - przeprogramuj bios. Być może tylko on jest problemem.

#5 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez dominik555 8 września 2016, 15:37
BIOS jest zasilany z +3VS??
Problem prawdopodobnie tkwi w PCH. Rozlutuj PJ332 i od strony zaniżonej rezystancji wpuść 3,3V. Potrzeba będzie cierpliwości...

#7 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Stani 8 września 2016, 15:44
Po przeprogramowaniu biosu nic się nie zmieniło. Dalej za duży prąd w stby.
Na razie zostawiłem włączony.
Proszę również o wyjaśnienie sygnału SUSP. W tej chwili jest wysoki. Jedynie pojawienie się SUSP# na tranzystorze Q6 spowoduje zmianę poziomu SUSP na niski i wtedy tranzystory Q29, Q30, Q31 wytworzą napięcia VS ?.
Czy dobrze rozumuję?.

Godz 17.04 . Nic się nie grzeje. Nawet KBC i U2 bez radiatora nie mogę ocenić jako lekko ciepły.

#9 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Stani 8 września 2016, 16:13
Machine
pin65-0V
pin66-2.5V

#10 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Machine 8 września 2016, 16:15
Machine napisał(a):Measure the voltages on all pins of U44.
Measure the voltages on pins 14, 100 of KBC (U19)
Measure the voltage on pin 32 of KBC in the following cases:
to power off
pressed with power on
to power on


#11 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez dominik555 8 września 2016, 16:20
Proszę również o wyjaśnienie sygnału SUSP. W tej chwili jest wysoki. Jedynie pojawienie się SUSP# na tranzystorze Q6 spowoduje zmianę poziomu SUSP na niski i wtedy tranzystory Q29, Q30, Q31 wytworzą napięcia VS ?.

Dobrze rozumujesz. Ale żeby SUSP# był H to PM_SLP_S też muszą być H. Cudów nie ma, uszkodzony albo KBC albo PCH. Jednakże patrząc na zaniżoną rezystancje +3VALW uważam, że PCH wadliwy.

#12 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Stani 8 września 2016, 16:23
Pin 32 -3.3V/0V/3.3V.
Pin 100-3.3V.
Pin 14- 0V.
U44 muszę poszukać.

Edit.
U44 not present.

-- 8 września 2016, 16:37 --

dominik555
Potwierdzasz moje największe obawy. Nie bez kozery pisałem o pinie 6 KBC że idzie wprost z PCH. Machine wskazał pozostałe.
Żeby nie mieć wyrzutów sumienia wymienię jeszcze KBC bo chyba mam ale wiele się nie spodziewam. Wymiana PCH raczej będzie nieopłacalna.

#14 Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Stani 11 września 2016, 10:19
Temat do zamknięcia. Uszkodzony PCH.
Pomógł należy się wszystkim,którzy udzielali mi wskazówek. Niestety nie jest to możliwe wiec jeśli się pojawi opcja "pomógł" przyznam koledze Machine. Już wcześniej korzystałem z jego podpowiedzi w innym podobnym temacie (stąd pomiar pin6). Tutaj też w zasadzie od początku ukierunkował mnie na pCH.
Dziękuję i pozdrawiam.

Re: Toshiba Sattelite C660-1P8 nie włącza się.


przez Google Adsense [BOT] 11 września 2016, 10:19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.