• Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez kriss199031 19 lipca 2016, 00:11
Witam,

Płyta jak w tytule PWWAA LA-6843P REV:1.0, po naciśnięciu Power włącza się na 3 sekundy (Nieważne czy z procesorem czy bez , lub pamięcią RAM.). Pobór prądu za każdym razem jest różny, tzn. czasami do chodzi do 1 A , a częściej do 1,2 A (z Procesorem i Pamięcią RAM). Klucze od 5 VS, 3 VS, 1,5 VS ,NBCORE są sprawne. Procesor i NB startują, bo się grzeją. BIOS i EC przeprogramowane.

Napięcia na cewkach po naciśnięciu POWER:
PL11 -1,50 V
PL13 -1,04 V
PL14 -1,15 V
PL15 -1,15 V
Z reguły w tych płytach pada NB, ale czy NB może być odpowiedzialne za takie zachowanie Płyty?
Jak nie to gdzie dalej szukać dalej?
Z góry dziękuję.

Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez Google Adsense [BOT] 19 lipca 2016, 00:11

#3 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez MarcinMat 19 lipca 2016, 12:41
Miałem taki sam objaw w tej płycie - reflow NB pomógł.

#4 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez kriss199031 19 lipca 2016, 20:43
Reflow i wymiana układu nie pomogła, dalej to samo.

#5 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez MarcinMat 19 lipca 2016, 21:06
Czy płyta miała już wcześniej historie napraw ? np czy NB nie był już wcześniej grzany i płyta nie była napuchnięta lub jakieś ślady zalania ? Naprawiałem 3 różne płyty z tym mostkiem i tym samym objawem ,reflow zawsze pomagał ale tylko na kilka miesięcy , powtórny rzadko pomagał a klienci rezygnowali z naprawy gdy proponowałem wymianę więc nie wiem jak zachowuje się taka kilkakrotnie grzana płyta z nowym mostkiem.
Dla pewności sprawdź układ sieciówki i czytnika kart .

#6 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez nero24 19 lipca 2016, 21:21
Za takie zachowanie może być również odpowiedzialny procesor i pamięć RAM.

#7 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez kriss199031 19 lipca 2016, 22:00
Procesor i RAM były podmienione

#8 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez pawel80 20 lipca 2016, 00:00
SB w tych platformach, również potrafią padać. Czy w ciągu tych 3 sekund mostek południowy nie nagrzewa się zbyt nadmiernie?

#9 Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez kriss199031 20 lipca 2016, 21:58
MarcinMat napisał(a):Czy płyta miała już wcześniej historie napraw ? np czy NB nie był już wcześniej grzany i płyta nie była napuchnięta lub jakieś ślady zalania ? Naprawiałem 3 różne płyty z tym mostkiem i tym samym objawem ,reflow zawsze pomagał ale tylko na kilka miesięcy , powtórny rzadko pomagał a klienci rezygnowali z naprawy gdy proponowałem wymianę więc nie wiem jak zachowuje się taka kilkakrotnie grzana płyta z nowym mostkiem.
Dla pewności sprawdź układ sieciówki i czytnika kart .


Tą płytę "rozdziewiczyłem", również kilka sztuk tych płyt naprawiałem, głównie wymiana NB, ale tej nie mogę rozgryźć. Taka płyta wytrzymała mi 5 krotne postawienie mostka. Tylko najpierw trzeba ją dobrze wygrzać aby pozbyć się wilgoci. Działa do dziś.

pawel80 napisał(a):SB w tych platformach, również potrafią padać. Czy w ciągu tych 3 sekund mostek południowy nie nagrzewa się zbyt nadmiernie?


SB Delikatnie się nagrzewa, ale chyba to jest normalne. Sprawdzę czy na innej płycie też tak się nagrzewa.

Mam też druga płytę którą próbuje wskrzesić , Pytę w której klient zamontował zły procesor, na Socket S1G3 i na siłę włączał płytę kilkanaście razy. Wymieniłem kondesator PC105 , mosfety PQ36 PQ 35, i dalej nie wstaje. Podejrzewam jeszcze uszkodzenie NB, i KBC bo przestało sygnalizować podłączenie do prądu. Może ktoś się pomylił, i też zamontował zły procesor, i wie co od razu padło?

Re: Toshiba Satellite C660D-10W PWWAA LA-6843P REV:1.0 włącza się na 3 sekundy


przez Google Adsense [BOT] 20 lipca 2016, 21:58
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.