English Polski Русский
FORUMDESC_HYDE_PARK
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale można prowadzić dyskusje na każdy temat i bez cenzury (z dwoma wyjątkami, podanymi w p.3).
2. Przeklinanie jest dozwolone, o ile skrypt forum nie wytnie ("cenzor" skryptowy działa globalnie).
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także SPAMU (w tym reklamy i kryptoreklamy).
4. Staramy się pisać jakkolwiek zrozumiale (poprawna polszczyzna NIE JEST tutaj jednakże ścisłym wymogiem).

#1 Szukanie wszystkich kombinacji cyfr. Skrypt? Program? Excel?

przez bpjl 30 kwietnia 2019, 07:55
Witajcie.

Szukam narzędzia które wykona dla mnie takie zadanie:

Mam zbiór cyfr: 6, 3, 1, 0, 1, 0, 0, 6, 4, 7
Potrzebuję wszystkie możliwe kombinacje w postaci 2 liczb, powiedzmy - ABCDE FGHIJ przy założeniach:
a) jako AB może wystąpić tylko 13 lub 14
b) jako FG może wystąpić tylko 00 lub 01
c) każda cyfra ze zbioru może pojawić się tylko raz - czyli przyjmując AB=14 i FG=01 zostają do dyspozycji tylko: 6, 3, 0, 0, 6 i 7.

Od razu ostrzegam ze nie jestem programistą więc proszę o wyłożenie wszystkiego w miarę prosto :P

Re: Szukanie wszystkich kombinacji cyfr. Skrypt? Program? Excel?

przez Google Adsense [BOT] 30 kwietnia 2019, 07:55

#2 Re: Szukanie wszystkich kombinacji cyfr. Skrypt? Program? Excel?

przez xamledyD 30 kwietnia 2019, 09:03
Witam.
Dawno nie bawiłem się w programowanie, więc na pierwszy rzut oka uznałem, że nie powinno to być dość skomplikowane. Faktycznie - nie jest, jednak jeśli masz Excela lub LibreOffice to ręcznie jesteś w stanie wygenerować wszystkie kombinacje w ciągu maksymalnie dwóch godzin, bez konieczności tworzenia skryptów. Na zachętę ściąga - arkusz z wygenerowanymi wszystkimi ciągami dla jednego z czterech warunków (czyli jakieś 25% zadania).
Pozdrawiam

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: Szukanie wszystkich kombinacji cyfr. Skrypt? Program? Excel?

przez bpjl 30 kwietnia 2019, 09:11
Dzięki za odpowiedź. Zanim ją przeczytałem dotarło do mnie że ilość kombinacji jest tak duża że i tak nic dalej z tym nie zrobię. Dzięki za chęci i okazaną pomoc.

Re: Szukanie wszystkich kombinacji cyfr. Skrypt? Program? Excel?

przez Google Adsense [BOT] 30 kwietnia 2019, 09:11