Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone profesjonalnym naprawom sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 51 z 51 [ Posty: 1011 ]  Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Przeszukaj ten dział:
Autor Wiadomość
 #1001   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 27 marca 2015, 20:34 
Cała dokumentacja według autora projektu znajduje się od tym linkiem.
https://github.com/electrocom/bga-station

Tytuł: Re: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 27 marca 2015, 20:34 

#1002   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 3 sierpnia 2015, 14:28 
Witam
Czy projekt będzie kontynuowany ?

#1003   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 9 września 2015, 17:24 
Witajcie. Kończę lutować ten sterownik. PCB z githuba. Pytanie do kolegów,
mógłby mi ktoś wyjaśnić zapis w uwagach do płytki:
"FT232 montujemy: R1,c5,c6
VUSB montujemy: r14,r16,d1,d2,r13,r15"
Lutować wszystkie elementy, jeśli planuję podłączanie przez USB?

#1004   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 10 września 2015, 15:21 
Jeżeli użyłeś FT232 to R1,C5, C6 reszty nie.

Jeśli skorzystałeś z mojej pomocy na Forum, możesz w ramach podziękowania wspomóc jego rozwój.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

#1005   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 10 września 2015, 16:35 
Dziękuję kolego. Sterownik polutowany. Wrzuciłem bootloader i zaprogramowalem atmege jednak za żadne skarby nie mam odczytu z termopary na zadnym z 4 max'ów cały czas 0 stopni. Ma ktoś jakis pomysł, MAX6675 zasilane są tak jak na schemacie przez dwie szergowo podłączone diody 1n4148, próbowałem dołączać mase od T-, żadnej poprawy. Jak u siebie nacie rozwiązane zasilanie max'ów?

#1006   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 13 września 2015, 15:33 
Привет kmkm2

Мне очень нравится ваша работа

вы не могли бы дать исходный код программного обеспечения от версии sterownik bga. 2.1.2,
если это возможно. Я хотел перевести на русски

Спасибо

Hello kmkm2

Thanks for the work and for the share.
Could you give me the Source Code of sterownik bga. 2.1.2 for the computer, if it is possible.
I would like to translate it into Russian.

Thank you

#1007   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 20 kwietnia 2016, 12:54 
Czy jest możliwość dodania regulacji szybkości rozgrzewania się górnego promiennika? Ewentualnie kontroli temperatury maksymalnej. Sterownik dobrze pracuje na grzałce ceramicznej która długo się rozgrzewa. Ale jeśli stosujemy taki który szybko się rozgrzewa nie mamy nad tym kontroli i grzałka w ciągu 60 sekund osiąga 500 st.

#1008   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 5 lipca 2016, 22:39 
Witam. Temat już stary ale postanowiłem po przeczytaniu złożyć maszynę na tym sterowniku. Sprawa obudowy, grzałek, płytek itp. są raczej jasne. Dla mnie problem stanowi bałagan w oprogramowaniu i wersjach tak Sprzętu jak i Oprogramowania. O co mi chodzi dokładnie. Ano o to że Autor projektu jak widzę jest człowiekiem który z elektroniką ma niewiele wspólnego za to programistą jest dobrym. I tak, wersje oprogramowania do 2.1.1 pasują do "starych" płytek sprzętowo natomiast od softu 2.1.1 pasują tylko do "nowych" płytek o czym nikt nie napisał jak do tej pory. Ponieważ nie ma możliwości zakupu płytek, wykonałem ją sam. Zastosowałem " maxy" i okazało się że porty w procesorze nie zgadzają się z moją wersją płytki a "nowe" maxy nie działają na starym sofcie. Ogólnie bałagan w tym temacie i tyle i na dodatek Autor albo "zszedł" albo ma wszystko w tyle............ Zdecydowałem jednak że będę temat drążył do skutku. Ponieważ odwrotnie do Autora jestem elektronikiem starej daty a nie programistą i napisanie programu czy też inne tym podobne sprawy odnośnie wymiany danych pomiędzy układami nie przemawiają do mnie mam pytanie. Czy jeśli zrobię płytkę po "nowemu" i zasilę procesor napięciem 5v a układy max 3,3v to komunikacja pomiędzy nimi będzie poprawna ? Jeżeli nie to czy jeśli procesor i maxy bedą zasilane 3,3v a wyświetlacz 5v to czy to będzie działało ? I najważniejsze pytanie, czy jest ktoś kto mógłby kontynuować ten projekt ?

#1009   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 19 lipca 2016, 18:01 
No więc na większość pytań odpowiedziałem sobie sam. Wszystko działa, nic nie trzeba kombinować. Brak tylko oprogramowania na 4 termopary i dokończonego programu. Gdzie macie zamontowaną dolną termoparę? A może ktoś podzieli się profilami do PS3.

#1010   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 9 kwietnia 2017, 18:56 
Witam.

Chciałem zbudować stację BGA, którą tu opisujecie.
Na początek sterownik i tu pytanie jak zamówić gotowy laminat do tego sterownika? Gdzie znajdę spis elementów sterownika ?
Czytałem że ostatnio druk robiony był w firmie Merkar.
Można się powołać na gotowy numer projektu ?
Czy macie gotowe laminaty albo uruchomione sterowniki na odsprzedaż?

Pozdrawiam,
Piotr

#1011   Tytuł: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 18 sierpnia 2017, 05:27 
Pytanie do autora wątku, czyli kol. kmkm2: czy będziesz kontynuował projekt do wersji RC, czy zostawiasz go w takim stanie, jak jest? Zbyt duży jest bałagan, aby przenieść projekt do ukończonych.

Tytuł: Re: Re: Sterownik stacji BGA
PostNapisane: 18 sierpnia 2017, 05:27 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 51 z 51 [ Posty: 1011 ]  Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51