• [SZUKAM WSADU BIOS] Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 [SZUKAM WSADU BIOS] Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez jendrasso 30 października 2018, 10:56
Witam, muszę niestety powielić swój poprzedni temat sony-vaio-svf1521a1ew-plyta-da0hk9mb6d0-rev-d-potrzebny-bios-t54596.html
Wsad od kolegi matic który opisałem jako poprawny, co prawda jest okej, ale menu Assist jest po rosyjsku, a chciałbym żeby było po angielsku. Oraz jest jakiś problem z aktywacją systemu. Instaluję Windows 7, aktywuje go kluczem, (posiadam oryginalną licencję), aktywacja przebiega poprawnie, następnie chcę aktualizować system do Windows 10 za pomocą instalatora, wyświetla komunikat, że nie może zweryfikować klucza produktu. Zawsze taka operacja przebiegała na innych sprzetach bez żadnego problemu więc podejrzewam, że w tym wsadzie może czegoś brakować. Mam jeszcze jedno pytanie przy okazji, czy ktoś wie jak z oryginalnego wsadu zgrać klucz do windowsa 8 który jest w nim zapisany? ewentualnie którą linijkę w edytorze hex skopiować do wsadu działającego.

Re: [SZUKAM WSADU BIOS] Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez Google Adsense [BOT] 30 października 2018, 10:56

#3 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez jendrasso 30 października 2018, 11:23
Dziękuję za odpowiedź, upgrade próbuje wykonać w trybie legacy, natomiast wątek który przytoczyłeś już przerobiłem i nie odnajduję wpisów o których mowa, stąd moje pytanie czy ktoś wie w której linii hex zapisany jest klucz w tym wsadzie.

#4 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez Lesio23 30 października 2018, 11:56
Mój wsad sprawdzałeś: sony-vaio-svf1521a1ew-plyta-da0hk9mb6d0-rev-d-t54609.html?

Editt//
Widzę, że pobrałeś mój bios, na nim również takie problemy występują jak na wsadzie kol. Matic?

#5 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez jendrasso 30 października 2018, 12:25
Już go zweryfikowałem, napisałem że bios nie działa, ale czeka na zaakceptowanie przez Moderatora.
Twój wsad wygląda na niekompletny, od początku jest pusty. w edytorze HEX same F są. Płyta na nim się nie uruchamia, po naciśnięciu power Startuje wentylator na sekundę, potem tylko co dwie sekundy mruga dioda power.

#6 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez matic 30 października 2018, 13:18
In my BIOS dump the Windows code is replaced with xxx.
It is located at the address: 006F1014
Copy the Windows key from your old (original) dump to the new one (highlighted part).
Obrazek


Also copy the serial number and other data from your old (original) dump to the new one.
If I'm not mistaken it should be located somewhere close to the address: 006E6000
Copy the whole highlighted block.
Obrazek

I don't know, how to convert the language from Russian to English.

#7 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez jendrasso 31 października 2018, 16:13
dziękuję, wszystko działa poprawnie, jedynie menu assist jest po rosyjsku ale tak będzie musiało zostać

#8 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez matic 31 października 2018, 16:46
jendrasso napisał(a):menu assist jest po rosyjsku ale tak będzie musiało zostać
Which menu do you mean exactly? Post a screen picture please.

#9 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez jendrasso 6 listopada 2018, 21:54
to menu które się wyświetla jak włączysz laptopa przyciskiem assist

#10 [SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez matic 6 listopada 2018, 23:31
As I know, there is unfortunately no way to change the language of "VaioCare" menu.

[SZUKAM WSADU BIOS] Re: Sony VAIO SVF1521A1EW Płyta DA0HK9MB6D0 REV:D potrzebny bios


przez Google Adsense [BOT] 6 listopada 2018, 23:31
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.