• Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN


przez baku14 17 października 2020, 22:17
Witam, mam Sony Vaio SVE151J11M
Płyta to DA0HK5MB6F0 MBX-269 REV-F
PCH HM70 zainstalowany (z jakimś core i3 wiem, że nie pasuje ale obraz
powinien być)

Brak śladów zalania obudowa jak i płyta czyściutka.

Płyta uruchamia się lecz nie ma obrazu nawet na wyjściach zewnętrznych.
Laptop na początku nie miał zasilania na UMA po wgraniu nowego biosu z
internetu napięcie się pojawiło jednak dalej nie wstaje. ALL_SYS_PWRGOOD na
KBC ma 3.3V.
Na złączu matrycy nie ma LCDVCC napięcie to podaje Switch sterowany z
mostka i sam mostek nie załącza ekranu. Ruch na pinach EEPROMu jest bo
sprawdzałem oscyloskopem i dane są zaczytywane.

Nie mam pomysłu co dalej robić. Czy ktoś może coś podpowiedzieć?
Pobór prądu przez płytę to 695mA bez ramu oraz 650mA z włożoną kością.
P.S. Chciałem też wgrać BIOS wyciągnięty z instalatora od Sony-ego lecz
plik jest mega dziwny i nie potrafię go tak przerobić by zrobić z niego
gotowy wsad.

Re: Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN


przez Google Adsense [BOT] 17 października 2020, 22:17

#2 Re: Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 19 października 2020, 12:37
Zacznij od najprostszej rzeczy - wymiany procesora na taki, który jest obsługiwany przez HM70. Czyli na Pentium lub Celeron.

#3 Re: Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN


przez baku14 19 października 2020, 14:52
Po włożeniu Pentiuma laptop ożył jednak dalej nie ma obrazu - działa wyjście VGA. Ekran polaryzuje i zapala się podświetlenie. Na gnieździe matrycy napięcia są poprawne - sterujące i zasilające. Windows widzi dwa ekrany i ruch na pinach sygnałowych jest. Mogę bezpiecznie założyć, że do wymiany matryca/taśma czy coś jeszcze sprawdzić?

#4 Re: Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN


przez Vogelek23 19 października 2020, 15:21
Piszesz, że wgrałeś jakiś BIOS z internetu - sprawdź, czy po wróceniu do oryginalnego wsadu (tego, który był zanim przeprogramowałeś kostkę nowym wsadem) pojawi Ci się obraz. Jeśli Twoja płyta ma obsadzoną grafikę dedykowaną (w tych płytach, o ile mnie pamięć nie myli, montowano chipsety AMD) to na UMA nie będziesz miał zasilania, dopóki płyta nie przełączy się na grafikę zintegrowaną. Jeśli natomiast masz tylko grafikę zintegrowaną, to rodzi się pytanie - czy jesteś w 100% pewny, że procesor Pentium, który włożyłeś, jest sprawny?

#5 Re: Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN


przez baku14 19 października 2020, 15:29
To wersja UMA, ale już wszystko wiadomo odkopałem w gratach inny ekran i pasowała wtyczka LVDS i na niej obraz pokazał się już normalnie. Temat rozwiązany do zamknięcia.

Re: Sony Vaio SVE151J11M brak obrazu, ALL_SYS_PWRGOOD jest, nie ma INT_LVDS_VDDEN


przez Google Adsense [BOT] 19 października 2020, 15:29

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.