• Satellite L650D wymiana płyty

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Satellite L650D wymiana płyty


przez rasbas 22 stycznia 2016, 12:57
Witajcie.
Padł mi Toshiba Satellite L650D-153. Po załączeniu zapala się led, ale brak obrazu na matrycy, na zewnętrznym monitorze również. Elementy na płycie dostają nagrzewają się wg mnie prawidłowo, ale wentylator nie startuje. Podgrzałem mostki HotAirem, ale bez zmian. Dalej nie chcę brnąć, bo nie mam doświadczenia z naprawą komputerów. Płyta główna to :
6050A2333101-MB-A02 BL10ADG
Znalazłem w dobrej cenie gołą płytę z gwarancją, o symbolu :
6050A2333201-MB-A02 BL10ADG
Nie mogę znaleźć informacji, jaka jest różnica pomiędzy tymi płytami.
Pytam więc Was, mających duże doświadczenie w tym sprzęcie, czy mogę tą płytę zamienić, czym ona różni się od mojej.
Pozdrawiam

Re: Satellite L650D wymiana płyty


przez Google Adsense [BOT] 22 stycznia 2016, 12:57

#2 Re: Satellite L650D wymiana płyty  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 22 stycznia 2016, 14:09
Różnica między tymi płytami jest w obrębie chipsetu grafiki - a ściślej mówiąc, w typie zastosowanego (bądź nie) układu GPU oraz ilości pamięci VRAM. W pierwszej płycie (6050A2333101) zastosowano układ Radeon HD5650 z ośmioma pamięciami VRAM (po cztery z każdej strony płyty), w drugiej (6050A2333201) zastosowano układ Radeon HD4670 z czterema pamięciami VRAM (po dwie z każdej strony płyty). Druga płyta jest także dostępna z grafiką zintegrowaną (GPU i VRAM nie są obsadzone).

Re: Satellite L650D wymiana płyty  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 22 stycznia 2016, 14:09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.