English Polski Русский
FORUMDESC_LAPTOP_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez HotIce 18 listopada 2017, 10:47
Pod zasilaczem serwisowym z podłączoną baterią zapala się dioda zasilania (trzecia od lewej) na pomarańczowo, pobór prądu faluje od 50mA do 200mA, natomiast z odłączoną baterią, ta sama dioda zapala się na zielono i pobór prądu tylko 3mA. Bateria cmos - 2.8v. Co powinienem teraz sprawdzić?

Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez Google Adsense [BOT] 18 listopada 2017, 10:47

#2 Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez Lesio23 18 listopada 2017, 10:54
Masz 3 i 5V?.
Jest napięcie na włączniku i zasilaniu KBC?. Programowałeś bios?.

#3 Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez HotIce 18 listopada 2017, 14:01
Lesio23 napisał(a):Masz 3 i 5V?.
Jest napięcie na włączniku i zasilaniu KBC?. Programowałeś bios?.

Na wszystkich dużych siwych cewkach brak napięć ale właśnie zauważyłem że jest pęknięta płytka z gniazdami usb a na niej też jest włącznik zasilania, czy jest możliwe zwarcie pinów na MB w złączu taśmy gdzie była podłączona ta płytka tak żeby wystartować płytę?

#4 Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez nero24 18 listopada 2017, 16:56
Wymień uszkodzone elementy. Mogą powodować zwarcie i płyty nie uruchomisz.

#5 Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez Type5 18 listopada 2017, 17:19
HotIce napisał(a):czy jest możliwe zwarcie pinów na MB w złączu taśmy gdzie była podłączona ta płytka tak żeby wystartować płytę?

Oczywiście, zwierasz pin 10 złącza J503 do masy (np. pin 11), możesz również zewrzeć piny VA1.

#6 Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez HotIce 20 listopada 2017, 21:27
Plyta startuje, można też 25 pin złącza gdzie wpina się taśmę od płytki z przyciskiem, zewrzeć do masy. To tylko złamanie płytki było problemem. Niestety kiedy dociskałem podczas klejenia aluminiową maskę matrycy, pękła nagle matryca i już można wszystko spokojnie wyrzucić, bo ceny tych małych matryc są beznadziejne.

Re: Samsung NP53U3C , płyta Lotus-13CML rev: 1.1 - Brak reakcji na włącznik.

przez Google Adsense [BOT] 20 listopada 2017, 21:27

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: matic i 13 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.