English Polski Русский Slovenščina
  • Samsung NP450R5E brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Samsung NP450R5E brak obrazu


przez domo997 15 stycznia 2020, 16:05
Witam, laptop przyszedł do mnie jakieś 3 miesiące temu z usterką, która objawiała się nie wyświetlaniem obrazu. Po przeprogramowaniu biosu i wymianie kości na Winbond 8MB oraz bateryjki CMOS laptop wstał.
Niestety laptop wrócił z podobną usterką. Jeszcze raz wymieniłem kość na Winbond 8MB i ją zaprogramowałem tym samym wsadem co poprzedniu. Laptop wrócił do żywych. Na drugi dzień uruchomiłem laptopa, wyłączyłem i za drugim razem już się nie uruchomił z obrazem. Pomyślałem, że winną może być kość BIOS. Zamówiłem MX 25L6406E (taka jak w oryginale) i niestety to samo brak obrazu. Laptop po włączeniu pobiera ok. 240mA. Napięcia na wszystkich cewkach obecne oprócz tych przy CPU. Na przetwornicy z dwoma cewkami mam oporność 2.1ohm, natomiast przy cewce obok 1.4ohm, nie za mało?

Wgrywałem także wsad z tego wątku:
https://www.elvikom.pl/schemat-samsung-np450r5e-ramos-n14-ba41-02244a-ba92-12770a-t30585.html#p158805

Model płyty: BA41-02244A RAMOS_N14 rev 1.0
CPU: Intel Core i5-3230M SR0WX
PCH: Intel BD82HM76 SLJ8E
GPU: nVidia N14M-GL-S-A2
KBC: SMSC MEC1310-NU


Obrazek

Re: Samsung NP450R5E brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 15 stycznia 2020, 16:05

Re: Samsung NP450R5E brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 20 stycznia 2020, 17:33

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: wujek i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.