English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Prośba o identyfikację elementu -płyta ASUS X540SA REV2.0

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Prośba o identyfikację elementu -płyta ASUS X540SA REV2.0


przez rasm 24 stycznia 2019, 11:55
Witam
Jak w temacie proszę o pomoc w identyfikacji elementu. Laptop przestał startować, po rozebraniu i odpięciu dysku i napędu uruchamia się.
Ten element znalazłem uszkodzony na płycie.
Obrazek

Z góry dzięki i pozdrawiam
Rafał

Re: Prośba o identyfikację elementu -płyta ASUS X540SA REV2.0


przez Google Adsense [BOT] 24 stycznia 2019, 11:55

#3 Re: Prośba o identyfikację elementu -płyta ASUS X540SA REV2.0


przez rasm 25 stycznia 2019, 16:41
Dzieki za info, a czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi powiedzieć gdzie to można kupić w polsce np. w internecie.
Bo widziałem je chinach ale przesyłki idą niekiedy ponad miesiąc :(
Rafał

#4 Re: Prośba o identyfikację elementu -płyta ASUS X540SA REV2.0


przez michalmwp 25 stycznia 2019, 18:58
Ten tranzystor, o ile się nie mylę, załącza zasilanie dysków. Możesz spróbować wstawić słabszy 5A, np CSD17313Q2T. Jest dostępny w TME.

Re: Prośba o identyfikację elementu -płyta ASUS X540SA REV2.0


przez Google Adsense [BOT] 25 stycznia 2019, 18:58
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.