• Xytronic LF-8800

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Xytronic LF-8800


przez Macpod 24 października 2012, 21:57
Czy posiada ktoś LF-8800 lub LF-8000?
Jakieś opinie?
Jestem zainteresowany raczej tą pierwszą. Najpierw myślałem o Quick 202D + ZD-915, ale ZD-915 bardzo mnie zniechęca, a XY wygląda nawet całkiem, całkiem. Do tego ogromne zaplecze grotów, termopinceta, itd.
Nie wiem tylko, czy stracę między 202D, a kolbą lutującą w XY, chociaż ta druga ma 100W, ale wiadomo jak to jest...:)

Cena LF-8800 to 1230zł, LF-8000 coś koło 1400-1500, 202D - 775, ZD-915 ~280zł.
Także biorąc LF-8800 nie muszę jakoś specjalnie dużo dodać. (Xytronic z oferty NDN).

Od razu zaznaczam, że hot-air w tej stacji jest dla mnie raczej dodatkiem, wiem, że nie spełnia raczej swojego założenia, ewentualnie do poprawy kul na układzie się może przydać. Hota mam innego i nie mam zamiaru zmieniać na razie, dodatkowo stacja IR też jest.
Także zależy mi tylko na grotówce, rozlutownicy i termoszczypcach.

Re: Xytronic LF-8800


przez Google Adsense [BOT] 24 października 2012, 21:57

#2 Re: Xytronic LF-8800


przez hanomag 25 października 2012, 07:57
Mam starszą wersję LF-8000 więc troszkę się wypowiem na ten temat.

1. Lutownica oporowa sprawuje się super, nie mam do niej zastrzeżeń, aczkolwiek unikam grotów cieńszych niż 1,6mm bo nie utrzymują temperatury.

2. Termopęseta - pomyślałem że fajny bajer, ale poużywałem trochę i schowałem do szuflady. Wcale nie jest tak super sprawna jak się spodziewałem. Praca z tradycyjną rączką idzie znacznie szybciej niż używanie termopęsety.

3. Odsysacz do cyny - był nawet dobry, ale był (czas przeszły, dokonany - zepsuł się). Nie używam.

4. Hot-air to porażka totalna. Może w GSM znalazłoby zastosowanie, ale też trochę wątpię.

Pora na wnioski. Kupując 4-funkcyjną stację lutowniczą Xytronic zapłaciłem z 4 urządzenia a używam 1. Polecałbym Ci kupić samą lutownicę z Xytronica (np. Xytronic 169), albo wybrać coś z oferty QUICK, JBC lub METCAL. Jeśli zależy Ci na wielu funkcjach, to kup sobie wszystkie urządzenia osobno, zamiast scalone w jedną stację - jeśli zawiedziesz się na którymś urządzeniu to łatwo się go pozbędziesz, oraz nie będziesz płacił za hot-air, którego nie potrzebujesz.

#3 Re: Xytronic LF-8800


przez Macpod 25 października 2012, 08:36
hanomag napisał(a):2. Termopęseta - pomyślałem że fajny bajer, ale poużywałem trochę i schowałem do szuflady. Wcale nie jest tak super sprawna jak się spodziewałem. Praca z tradycyjną rączką idzie znacznie szybciej niż używanie termopęsety.

Termopęsetę chciałem tylko do wylutowywania układów w obudowach soic/tsop.
hanomag napisał(a):3. Odsysacz do cyny - był nawet dobry, ale był (czas przeszły, dokonany - zepsuł się). Nie używam.

Ale była dobra? Czyli licząc, że mając gwarancję powinna działać....:)
hanomag napisał(a):4. Hot-air to porażka totalna. Może w GSM znalazłoby zastosowanie, ale też trochę wątpię.

No tego właśnie się domyślałem, ale nawet bym tego nie używał.
Pora na wnioski. Kupując 4-funkcyjną stację lutowniczą Xytronic zapłaciłem z 4 urządzenia a używam 1. Polecałbym Ci kupić samą lutownicę z Xytronica (np. Xytronic 169), albo wybrać coś z oferty QUICK, JBC lub METCAL. Jeśli zależy Ci na wielu funkcjach, to kup sobie wszystkie urządzenia osobno, zamiast scalone w jedną stację - jeśli zawiedziesz się na którymś urządzeniu to łatwo się go pozbędziesz, oraz nie będziesz płacił za hot-air, którego nie potrzebujesz.

Masz rację, jednak znaleźć odpowiednią rozlutownicę... Jedyna warta uwagi po za tą to chyba SC7000Z, jednak teraz też cena samej tej rozlutownicy jest większa od tego całego zestawu. Może uda mi się u kogoś zobaczyć jak sprawuje się ZD-915 i może spełni moje niewygórowane co do rozlutownicy wymagania...;) Ewentualnie jakby ktoś miał jakieś godne uwagi propozycję to będę wdzięczny.

#4 Re: Xytronic LF-8800


przez hanomag 25 października 2012, 14:08
Układy soic/tsop ściągam zwykłą lutownicą przy pomocy miękkiej cyny i igły lub chip quik'a (dostępny u Basi). W ostateczności daję na stację IR. Termopęseta mnie nie przekonała i według mnie jest kiepsko wykonana.

Odsysacz był dobry, ale nie wiem czy wart kupna tej stacji - dawno go używałem i nie pamiętam dobrze efektów. W każdym bądź razie nie czuję potrzeby używania odsysacza, gdyby nawet działał to i tak pewnie stałby zakurzony. Mogę spróbować go naprawić - mógłbyś wbić na kawę i potestować.

#5 Re: Xytronic LF-8800


przez Macpod 25 października 2012, 17:50
Powiedz mi jeszcze, jaką masz w niej lutownicę kolbową? Chodzi mi o model kolby. Ponieważ według producenta LF8800 posiada 307A (groty to praktycznie same końcówki), a według NDN jest tam kolba 210ESD, czyli normalne groty (które według producenta pasują do LF8000, zaś do LF8800 nie).

#6 Re: Xytronic LF-8800  [ROZWIĄZANY]


przez hanomag 26 października 2012, 07:36
U mnie jest 210ESD.

#7 Re: Xytronic LF-8800


przez Macpod 29 października 2012, 10:31
No i zdecydowałem się na Quick 202D i ZD-915, przynajmniej grotowa będzie pewna...;) Dzięki za pomoc.

Re: Xytronic LF-8800


przez Google Adsense [BOT] 29 października 2012, 10:31

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.