English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Intel SSD 320 Series- odzysk danych

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Intel SSD 320 Series- odzysk danych


przez carrneiro 11 grudnia 2023, 14:57
Witam.
Generalnie dysk padł kompletnie.
Nie jest wykrywany w żadnym systemie.
Napięcia wydają się być prawidłowe.
Dysk mojej żony. Dane już spisane na starty. Był w firmie zajmującej się odzyskiem ale kwota 10k netto nie weszła w grę. Żona robi backup. Tydzień i straty odrobione. Po odesłaniu dysku zobaczyłem, że wszystkie pamięci były lutowane. W celu nauki chciałbym podpytać czy przelut kości na inny dysk ma szansę dać jakiś rezultat (mam taki sam dysk sprawny). Powinienem też przenieść pamięć Winbond 25X40BVNIG?
Po podaniu zasilania- po czasie- delikatnie ciepły jest jedynie PC29AS21.
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.

Re: Intel SSD 320 Series- odzysk danych


przez Google Adsense [BOT] 11 grudnia 2023, 14:57

#2 Re: Intel SSD 320 Series- odzysk danych


przez Kaleron 12 grudnia 2023, 11:57
Sprawdzałeś, jak go widzi Wiktoria?
Wylutowanie pamięci w tym modelu jest bez sensu - zawartość pamięci jest szyfrowana, więc nie ma praktycznej możliwości poskładania odczytanych binarek w obraz struktury logicznej. Ta operacja w tej sytuacji, to tylko zbędne grzanie układów. To stary dysk, więc jak ktoś się zajmuje odzyskiwaniem, to powinien to wiedzieć. Może nie wiedział, jak sobie poradzić i celowo rzucił zaporową kwotę, żebyś się nie zgodził? Ogólnie żeby odzyskać dane, trzeba na dysku wymusić odszyfrowanie danych siłami oprogramowania układowego, którego problemy są najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii. Kontroler robi się ciepły, co wskazuje na to, że dostaje zasilanie. Pamięci w takich sytuacjach typowo kontroler odcina od komunikacji.
Przelutowanie kości nic Ci nie da, prócz ryzyka utraty danych, jeśli drugi kontroler zdecydowałby się je zainicjalizować = wykasować wszystkie bloki.

Re: Intel SSD 320 Series- odzysk danych


przez Google Adsense [BOT] 12 grudnia 2023, 11:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.