English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano
 • HP Officejet Pro 6230 nie uruchamia się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

 1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
 2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
 3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
 4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
 5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
 6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
 7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP Officejet Pro 6230 nie uruchamia się.


przez wlodekc 13 maja 2022, 10:33
Witam.
Objawy:
  Nie uruchamia się
  Miganie diody przycisku "Power" w sekwencji: 4 sekundowe mignięcia, 3 sekundowe mignięcia, na końcu miganie z prędkością stroboskopu
  Na wyjściu z zasilacza A9T80-60008 napięcia 32V/28V
Objawy zaistniały po kilkukrotnym zaniku napięcia w sieci energetycznej.
Z tego co wyczytałem, to zasilacz powinien dawać napięcia 32V/12V i zapewne uszkodzeniu uległy także podzespoły na PG urządzenia.
Nie jestem elektronikiem, dlatego też proszę o pomocną odpowiedź, czy warto w ogóle naprawiać tą drukarkę i co ewentualnie mogło ulec uszkodzeniu.
Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Re: HP Officejet Pro 6230 nie uruchamia się.


przez Google Adsense [BOT] 13 maja 2022, 10:33

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.