• HP Pavilion 15-bc514tx - brak obrazu, ale też dziwne objawy.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP Pavilion 15-bc514tx - brak obrazu, ale też dziwne objawy.


przez oloo 20 stycznia 2021, 14:54
Witam.
Pavilion, prawdopodobnie model 15-bc514tx, 15-bc501nw, lub podobny, i5-9300h, nVidia 1050 4GB(dostałem samą płytę, obudowę mam od innego modelu).
Płyta: DAG35QMB8C0 rev: C, model: G35N
Płyta dotarła do mnie bez kości BIOS-u, po oględzinach, pomiarach w kierunku zwarć etc, została założona kość, zaprogramowana oryginalnym wsadem ze strony HP. Przy próbie odpalenia wyświetliła komunikat, jak na foto:
Obrazek
Oczywiście odczekałem całkiem sporo - niestety, nie pojawił się obraz, ani nawet podświetlenie matrycy. Wymieniłem jeszcze kilka wsadów BIOS, starszych i nowszych, z dokładnie takim samym rezultatem - przy pierwszym uruchomieniu płyty po zaprogramowaniu BIOS-u - wyświetla się ten komunikat i dalej nic się nie dzieje. Polaryzacja matrycy jest, ale brak i podświetlenia i treści obrazu. Dalej - przy próbie wejścia w tryb odzyskiwania BIOS-u (Win + B + właczenie) pojawia się podświetlenie oraz komunikat o sposobie odzyskania, jednak po wsadzeniu do gniazda pendrive z BIOS-em, oraz próbie uruchomienia odzyskiwania - nie pojawia się już żaden obraz ani podświetlenie. Niestety, nie ma do tego schematu ani bdv, ja zaś jestem w sumie dość początkującym "naprawiaczem" - na starość wzięło mnie na naprawy laptopów ;) Zasadniczo jestem serwisantem RTV, laptopy to całkiem nowe doświadczenie. Stąd też i ten wpis z prośbą o pomoc, bo chyba utknąłem. Co dalej - na zaznaczonym (1) dławiku nie pojawia się żadne napięcie - nawet, gdy mam komunikat o wymianie BIOS-u. Układ, oznaczony na zdjęciu "2" ma oznaczenie AYJJ i, z tego, co wyczytałem, jest to regulator napięcia, ale na razie nie udało mi się znaleźć doń specyfikacji.
Obrazek
Mam takie w innej płycie, więc wymiana nie będzie problemem, w razie czego. I na koniec duża prośba o wyrozumiałość - trudno na starość szybko przyswajać wiedzę, ale staram się, jak mogę ;) Prośba do Kolegów o podpowiedzi. Pozdrawiam.

Re: HP Pavilion 15-bc514tx - brak obrazu, ale też dziwne objawy.


przez Google Adsense [BOT] 20 stycznia 2021, 14:54

#3 Re: HP Pavilion 15-bc514tx - brak obrazu, ale też dziwne objawy.


przez oloo 25 stycznia 2021, 00:18
Dzięki za wsad, niestety, na nim laptop zachowuje się dokładnie tak samo - przy pierwszym zaprogramowaniu pojawia się ten sam komunikat: "the system bios pending image is being cleared", idzie do 100% po czym nic już nie wyświetla, pomimo dwóch resetów. Dalej można wejść kombinacją klawiszy do konsoli odzyskiwania biosu, wtedy widać komunikaty, ale przy próbie uruchomienia BIOS-u z pendrive - nie dzieje się nic - ekran ciemny, brak i podświetlenia i treści.
Edit:
Podświetlenie ekranu pojawia się także przy resecie CMOS (windows+V+Power) razem z informacją o pomyślnym zresetowaniu, oraz monitem o naciśnięcie "entera". Oczywiście po wykonaniu ostatniego, obrazu nie ma.

Re: HP Pavilion 15-bc514tx - brak obrazu, ale też dziwne objawy.


przez Google Adsense [BOT] 25 stycznia 2021, 00:18
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.