• dv6-6c14nr Nie reaguje na power

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#21 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez psikus123 19 października 2020, 09:14
KBC zamówiłem już wcześniej, bo też miałem takie podejrzenie po wymianie nic się nie zmieniło w zachowaniu płyty.
Programowałem jeszcze razy biosy innymi wsadami - raczej pewne (znając teraz właściwe oznaczenie płyty)
Powtórzyłem powyższe pomiary i są takie same.
Chciałbym tą płytę naprawić bo już w nią trochę włożyłem.
ma ktoś jakieś pomysły?

Re: Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez Google Adsense [BOT] 19 października 2020, 09:14

#22 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez matic 19 października 2020, 19:15
Have you replaced the PCH chip with brand new one or used form old board?

#23 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez psikus123 19 października 2020, 19:19
PCH fabrycznie nowy . Kupiłem kiedyś na aliexpress ale okazał się niepotrzebny, leżał do teraz.
Stacje BGA MAM precyzyjną ze split vision i mikroskopem pod układ, wykluczam złe lutowanie.

#24 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez matic 19 października 2020, 19:34
Try with another CPU and without RAM memory.

#25 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez psikus123 19 października 2020, 19:37
Sprawdzałem niestety bez zmian

#26 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez matic 19 października 2020, 20:14
Remeasure the voltages to ground on pins 1, 4 of quartz Y8.

Measure the voltages to ground on all pins of EC BIOS chip U22.

#27 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez psikus123 19 października 2020, 20:47
Dziękuję rano podam pomiary.

Znalazłem taki post na vlab, podobny przypadek niestety brak rozwiązania Nie mogę zrozumieć co autor podgrzewał.
Kod: Zaznacz cały   Заметил странную вещь, после прогрева области хаба (снимал основную флешь), плата стала стартовать, все необходимые напряжения поднимаются, клавиатура горит вайфай оранжевым, реагирует на нажатие CAPSLock, если вставить загрузочную флешь, то мигающий индикатор сигнализирует о начавшейся загрузке, т.е. как бы старт есть, но картинки при этом нет. Ни на матрицу, ни на внешку. Ни на дискретку ни на UMA (замыкал М50, сток-исток). После того как плата полежит, какое то время (от получаса..часа), все возвращается на круги своя - опять никакой реакции на кнопку.


Y8
1 - 0,36V
4 - 0,28V

U22
Po podłączeniu zasilania
1 - 0V
2 - 0V
3 - 3,3V
4 - 0V
5 - 3,3V
6 - 3,3V
7 - 3,3V
8 - 3,3V

Po naciśnięciu Power

1 - 2,2V
2 - 0,5V
3 - 3,3V
4 - 0V
5 - 0,08V
6 - 0,57V
7 - 0,33V
8 - 3,3V

#28 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez matic 21 października 2020, 07:31
Try heat up the entire board with a hair dryer (to about 40-50°C) and plug the power supply to the board, while it is warm.
Check, if anything changes in this case.

#29 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez psikus123 21 października 2020, 08:33
matic napisał(a):Try heat up the entire board with a hair dryer (to about 40-50°C) and plug the power supply to the board, while it is warm.
Check, if anything changes in this case.

Poszedłem o krok dalej dałem płytę na podgrzewacz BGA i wygrzałem do około 100 stopni - niestety bez zmian.

Już w ramach rozpaczy sprawdzam kondensatory pod kątem zwarć, i znalazłem CN17 jest na nim po obu stronach zwarcie do masy, sam kondensator jest sprawny czy to prawidłowo?
Sprzęt mam dobry technikę lutowania też, lecz z czytaniem i zrozumieniem schematów źle. Przydałby się osobny temat w dziale szkolenia na temat schematów.

Obrazek

Znalazłem jeszcze jeden temat na obcym forum z identycznym problemem.
Kod: Zaznacz całyВсем спасибо за участие ,причину нашёл всё банально обычное КЗ ,опишу ,может кому пригодится ----- в микросхеме PU805 ,которая формирует сигнал VCCSA_PWRGD ,на 13 ножке ушёл в КЗ конденсатор PC842 (0.1 на 10В) и просадил на корпус сигнал VCCSA_EN ,заменил на первый попавшийся и материнка запустилась ,ещё раз спасибо ,всем удачи!!!

Oczywiście PC842 w mojej płycie sprawdziłem jest sprawny, lecz może tu jest trop gdzie przez PC842 zablokowało start jednej z przetwornic.
Jak wspomniałem słabo u mnie ze schematami dlatego proszę o pomoc.

Edit

Poszedłem innym tropem:
Na M11 Brakowało napięcia 5VS_ENABLE jak zacząłem szukać to okazało się, że przy M6 jest zimny lut, delikatna korozja
Po naprawieniu tego płyta po naciśnięciu power zaczyna pobierać 0,074A, nie zapala się, żadna kontrolka.

Przy pomiarach zagniotłem cynę pomiędzy pin 10 i 9 PU12 zobaczyłem to dopiero pod mikroskopem Na pin 10 PU12 jest już napięcie
Brak ALL_SYS_PWRGD
PL806 3,3V
PL811 1,06V
Po naciśnięciu power
PL804 5V

#30 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez matic 21 października 2020, 20:45
psikus123 napisał(a):i znalazłem CN17 jest na nim po obu stronach zwarcie do masy, sam kondensator jest sprawny czy to prawidłowo?
Yes, this is exactly as it should be.

psikus123 napisał(a):okazało się, że przy M6 jest zimny lut, delikatna korozja
Inspect the entire board thoroughly for more corrosion/spill residues.

#31 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez psikus123 22 października 2020, 08:53
Przeglądnąłem dokładnie pod mikroskopem okolice M6 i nie widziałem, już żadnych korozji więcej, podejrzane połączenia poprawiłem cyną.
Co można jeszcze zmierzyć?

#32 Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez matic 22 października 2020, 19:38
As mentioned, inspect the whole board, not only around M6.

Re: dv6-6c14nr Nie reaguje na power


przez Google Adsense [BOT] 22 października 2020, 19:38
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.