• Hp pavilion X360 zbyta matryca i dotyk- dobranie komponentów

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Hp pavilion X360 zbyta matryca i dotyk- dobranie komponentów


przez volkmen 29 maja 2020, 23:57
Witam

tak jak w temacie zbita matryca i oczywiście dotyk. Naprawa oczywista tylko że problem z częściami.
model dokładnie taki
https://support.hp.com/us-en/product/hp ... /c05377414

Problem taki że mam matową matrycę a była błyszcząca. Model matrycy co była montowana w laptopie to
InnoLux Model: N156HCE-EAA
a matowa to
SAMSUNG LTN156HL07 piny wszystko się zgadza a na tej matowej mam brak obrazu a jest podświetlenie, na zewnętrznym ekranie obraz jest. Czyli walnięta matryca.

Więc stwierdziłem że zamontuję cały set, bo matrycę trzeba kleić i dotyk z ramką.
znalazłem to tylko na allegro
https://allegro.pl/oferta/matryca-digit ... 8802199745

czy to będzie pasować? ja mam moduł dotyku na górze a tu jest na dole. Wymieniłbym to wraz z tą taśmą to matrycy będzie szybciej. Obecnie nie mam rozkręconego kadłubka. Czy ktoś z was montował takie coś? czy to będzie pasować? Jedynie czym się róźni to literami tu jest CR a ja mam BK i sposobem mocowania według zdjęc. Natomiast czy do płyty głównej idzie ten samo?

Re: Hp pavilion X360 zbyta matryca i dotyk- dobranie komponentów


przez Google Adsense [BOT] 29 maja 2020, 23:57

#2 Re: Hp pavilion X360 zbyta matryca i dotyk- dobranie komponentów


przez rager24 30 maja 2020, 11:07
Przecież już na pierwszy rzut oka widać, że ten ekran do 15-CR ma inny kształt szyby.
Według service manual pasują tu tylko dwa ekrany:
FHD HP P/N 862643-001
HD HP P/N 862644-001
Tylko takie ekrany możesz w tym komputerze zamontować.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#3 Re: Hp pavilion X360 zbyta matryca i dotyk- dobranie komponentów


przez volkmen 30 maja 2020, 12:46
Czyli co matowej matrycy nie da rady w nim zamonontowac?

Re: Hp pavilion X360 zbyta matryca i dotyk- dobranie komponentów


przez Google Adsense [BOT] 30 maja 2020, 12:46
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.