• Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez andkan 21 kwietnia 2020, 10:06
Witam.
Toshiba L300-1B9
Model: PSLBHE-00100EPL
MB: 6050A2170401-MB-A03
W momencie pojawienia się logo systemu (kolorowej flagi) restartuje się i uruchamia się od nowa, i tak w kółko. W momencie restartu widać przez ułamek sekundy niebieską planszę z informacją o pojawieniu się problemów i zamknięciu systemu, błędach na dysku, itd. Wymieniałem pamięć, procesor, dysk, bios, próbowałem uruchamiać na baterii. Nic nie pomaga. Przy świeżej instalacji systemu też wyświetla niebieski ekran. Proszę o pomoc jak namierzyć defekt.

Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez Google Adsense [BOT] 21 kwietnia 2020, 10:06

#2 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez xamledyD 21 kwietnia 2020, 10:11
Witam.
Wymieniałeś kondensator NEC-TOKIN w okolicy blaszki mocowania chłodzenia (druga strona płyty względem gniazda procesora)? Jeśli nie to od tego należy zacząć podstawowe działania z tą płytą.
Pozdrawiam

#3 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez andkan 21 kwietnia 2020, 10:23
Nie wymieniałem jeszcze tego kondensatora chociaż czytałem o jego znaczeniu, chciałem uzyskać potwierdzenie. Wstawić 6 x 330uF tantal? Na 2,5V wystarczy?

#4 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez xamledyD 21 kwietnia 2020, 10:36
Tak, pojemność i napięcie są OK. W miarę możliwości zastosuj kondensatory "z odzysku" tj. wyluty z płyt dawców.

#5 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez andkan 21 kwietnia 2020, 11:57
Wstawiłem kondensatory i jest to samo, nie pomogło.

#6 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez xamledyD 21 kwietnia 2020, 12:04
Napisz coś więcej odnośnie tej "niebieskiej planszy" (BSoD), jakiego systemu ona dotyczy? Windows 7, 10 czy inny? Jakie informacje są na tym BSoD?
Zamieść zdjęcie kondensatorów wlutowanych w twoją płytę.
Czy bez baterii na innym zasilaczu problem również się powtarza?

#7 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez andkan 21 kwietnia 2020, 13:12
Sprawa dotyczy windows xp, zasilam z oryginalnego zasilacza ale próbowałem z laboratoryjnego - jest to samo. Pobór prądu nie przekracza 1,9A przy 19,5V.
Obrazek
Obrazek
Bardzo trudno przechwycić ten BSoD ponieważ trwa dosłownie chwilkę. Postaram się o lepszy sprzęt to może obrazek też będzie lepszy.

#8 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu  [ROZWIĄZANY]


przez xamledyD 21 kwietnia 2020, 13:40
Przed uruchomieniem systemu wciśnij F8, po czym w menu wybierz opcję Wyłącz automatyczne ponowne uruchamianie po błędzie systemu - wówczas będziesz mógł spokojnie zrobić zdjęcie BSoD-a.
W BIOS-ie masz ustawiony dla dysku tryb AHCI czy IDE/Native?
Kondensatory z odzysku czy nowe?

#9 Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez andkan 22 kwietnia 2020, 08:00
Wszystko stało się jasne gdy zadałeś pytanie odnośnie trybu pracy kontrolera dysku. Oczywiście było AHCI. Aby wyczerpać temat: kondensatory z odzysku, sprawdzone przed wlutowaniem.
Zdjęcie ekranu z BSoD:
Obrazek
Bardzo dziękuję za pomoc.

Re: Toshiba Satellite L300 restart przy wczytywaniu systemu


przez Google Adsense [BOT] 22 kwietnia 2020, 08:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.