• Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez HeartCom 18 lipca 2019, 19:41
Witam Problemów z tym laptopem było i trochę więcej, część estetyczna przeszła na ławkę rezerwowych. Laptop kolegi widać sporo już przeszedł. Rozwalone gniazdo usb, rozwalone gniazdo zasilania, rozwalony wtyk zasilacza, błędne sektory i problemy z systemem. Wymieniony port USB, wymienione gniazdo zasilania, realokowany bad block i naprawiony system. Laptop ogólnie zaczął dawać sygnały życia ale...
Tutaj został problem z którym wyciągam ręce do Was drodzy forumowicze. Otóż zasilacz nowy, sprawny (sprawdzony) po podpięciu dioda się nie świeci laptop nie wstaje (odłączona bateria). Podłączamy w części jeszcze naładowaną baterię podłączamy zasilanie dioda świeci się na pomarańczowo. Załączamy system widzimy informację ładowanie baterii, pracujemy trochę na systemie anomalii w pracy nie ma, ale..
bateria się nam rozładowuje mimo iż system pokazuje informację "ładowanie baterii' więc? Nasuwa się wniosek. Laptop nie dostaje zasilania z ładowarki albo dostaje je za niskie, a mimo iż system informuje o ładowaniu się baterii w momencie podpięcia zasilacza tak naprawdę się nie ładuje, a laptop działa tylko na baterii. co mogło klęknąć najwyraźniej przez uszkodzenie gniazda czy uszkodzenie wtyku z zasilacza.. Co najczęściej jest odpowiedzialne za taki obraz usterki. ktoś ma jakieś schematy albo co istotniejsze jest w stanie pokierować jakie pomiary w tym przypadku dadzą odpowiedź na ten nurtujący problem? Z góry dziękuję i pozdrawiam każdego chętnego pomóc:)

Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez Google Adsense [BOT] 18 lipca 2019, 19:41

#2 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez matic 18 lipca 2019, 21:34
Hello!

Measure the voltage to ground on resistor PR203 with connected charger only (without battery).

#3 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez HeartCom 20 lipca 2019, 10:43
matic napisał(a):Hello!

Measure the voltage to ground on resistor PR203 with connected charger only (without battery).


Dziękuję za chęć pomocy. Jeśli chodzi o wartość napięcia to mam w tym miejscu 0,88V

#4 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez matic 21 lipca 2019, 10:49
Measure the voltages to ground on pins 2, 3, 4, 5, 6, 12, 16, 17, 20 of charger chip PU201 with connected power supply only (without battery).

#5 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez HeartCom 23 lipca 2019, 11:37
Pomiary na PU201 czyli BQ25A wyglądają na poszczególnych wyjściach następująco:
2- 0,88V
3-0,88v
4-0,88V
5-0V
6-2,68V
12-1,05V
16-5,99V
17-5,77V
20-19,49V

#6 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez matic 24 lipca 2019, 12:48
Check the transistors PQ202, PQ203.
Measure the resistance to ground on resistor PR203.

#7 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez HeartCom 6 sierpnia 2019, 11:47
matic napisał(a):Check the transistors PQ202, PQ203.
Measure the resistance to ground on resistor PR203.


Dziękuję za kolejną sugestię, przepraszam za trochę dłuższą nieaktywność. Tranzystor PQ202 wygląda na OK. Brak zwarć między wyprowadzeniami, Natomiast na PQ202 (GA6F1U 7506) występuje zwarcie między D i S. Wygląda tym samym już na 1go winowajcę zamieszania. Rodzi się zatem w mojej głowie pytanie czy jest to AON7506 czy może IRF7506, czy żaden z nich.. Jeśli chodzi o pomiar rezystora to mam na nim 1 MOhm. Choć wartość ta nie jest za każdym razem taka sama i się też zastanawiam czy to błąd miernika czy w tym miejscu akurat to możliwe. Dokonując pomiarów na rezystorze spoza układu nie mam takich różnic i wartości wychodzą bardzo zbliżone różnice mam na poziomie 0,0-0,5Ohm

#8 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez matic 6 sierpnia 2019, 12:18
HeartCom napisał(a):Natomiast na PQ202 (GA6F1U 7506) występuje zwarcie między D i S. Wygląda tym samym już na 1go winowajcę zamieszania. Rodzi się zatem w mojej głowie pytanie czy jest to AON7506 czy może IRF7506, czy żaden z nich..
You probably mean PQ203.
It is AON7506. Replace that transistor and test the board.

#9 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez HeartCom 9 sierpnia 2019, 17:28
Witam
Dostałem dziś PQ203 (tak ostatnim razem wkradł mi się mały błąd, myślałem o tym co trzeba). Pomierzyłem przed wlutowaniem, wlutowałem i wygląda na to, że niestety łatwo chyba nie będzie bowiem problem nadal taki sam. Więc wygląda na to, że mimo wymiany tego wadliwego tranzystora problem jest jeszcze gdzieś indziej.

#10 Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez matic 9 sierpnia 2019, 22:07
Measure the voltages to ground on pins 1, 4, 8 of transistors PQ202, PQ203 with connected charger only (without battery).

Re: Laptop HP - 15-ay057nw mainboard bdl50 la-d704p nie ładuje i nie wstaje


przez Google Adsense [BOT] 9 sierpnia 2019, 22:07
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.