• Asus A501LX-DM117H nie uruchamia się z baterii

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Asus A501LX-DM117H nie uruchamia się z baterii


przez Pawcioloss 8 czerwca 2019, 09:28
Witam,
Laptop Asus A501LX-DM117H
model płyty: K501LX IO Board Rev 2.0

Laptop przyszedł do mnie na wymianę baterii, gdyż na starej się nie uruchamiał, działał tylko pod zasilaczem. w systemie bateria była widoczna jako "podłączony, ładuje" lecz poziom baterii stał na 3%, a po odłączeniu zasilania laptop się natychmiast wyłączał. Po zakupie nowej (zamiennik) baterii efekt taki sam jak na oryginalnej. podejrzewając uszkodzoną nowa baterie zamówiłem kolejna, lecz na każdej ten sam objaw :evil:
Nie wiem czy trafiłem na uszkodzone baterie, a kupowanie kolejnej to drogi interes, co dziwne oryginalna jak i jej nowe zamienniki na wyjściach nie wykazują żadnego napięcia.

pomiary jakie dotąd wykonałem :
bateria nowa odłączona - 0V na wszystkich pinach względem masy(czarne przewody)
bateria oryginalna odłączona - 0V na wszystkich pinach względem masy(czarne przewody)

I.Pomiary na złączu baterii J6003
1)Po wpięciu zasilnia z nowa bateria
Pin1 12,56V
Pin2 12,56V
Pin 3 12,56V
pin 4 3,24V
pin 5 3,24V
pin 6,7,8 0V

II.Pomiary na złączu baterii J6003 z nowa bateria
2)Po wypięciu zasilnia
Pin1,2,3 0,42V spada około 40 sekund do wartości 0V
pin 4 0V
pin 5 0V
pin 6,7,8 0V

III. Pomiary na układzie BQ735 przy podłączonym zasilaczu i z bateria
pin1 19,32V
pin2 19,35V
pin7 0,15V
pin9 3,24V
pin10 0,80V
pin15 5,98V
pin17 17,29V
pin19 12,55V
pin20 19,00V

IV.Pomiary poboru prądu
1.pobór prądu z bateria na ekranie bios 1,02A
2. pobór prądu z bateria- wyłączony 17mA
3. pobór prądu bez baterii na ekranie bios 1,02A
4. pobór prądu bez baterii- wyłączony 16mA

Dodam iż laptop po wpięciu zasilania sam startuje, dziwią mnie napięcia na baterii, nie chce kupować kolejnej, a niestety nie mam innego laptopa na podmiankę. Poniżej zdjęcia okolic baterii, i odczyt nowej baterii w programie batterymon.


Obrazek

Obrazek

Re: Asus A501LX-DM117H nie uruchamia się z baterii


przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2019, 09:28

#2 Re: Asus A501LX-DM117H nie uruchamia się z baterii  [ROZWIĄZANY]


przez Pawcioloss 14 czerwca 2019, 15:36
Zamówiłem 3 baterię i laptop działa prawidłowo, przestroga, że nowe != sprawne.

Re: Asus A501LX-DM117H nie uruchamia się z baterii  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 14 czerwca 2019, 15:36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.