• Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez Usunięty Użytkownik 21259 11 grudnia 2018, 21:24
Witam,

mam zamiar zająć się wymianą wyświetlaczy/digitizerów we wszystkich smartfonach i tabletach.

Czy jest ktoś w stanie podać mi pełną listę sprzętu który jest potrzebny do tego celu?

Czy inwestycja w tego typu usługi jest opłacalna?

Dziękuję z góry za odpowiedzi

Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez Google Adsense [BOT] 11 grudnia 2018, 21:24

#2 Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez mar244 17 grudnia 2018, 23:01
Cześć, ogólnie temat ciężki urządzenia bardzo drogie a stopa zwrotu przy "serwisie" będzie baaaaaardzo długa jedynie kiedy by ci się opłacało to jak byś odkupywał od wszystkich serwisów z okolicy uszkodzone ekrany sam je refabrykował po czym im odsprzedawał. Moim zdaniem kupowanie tego sprzętu jako wyposażenie serwisu jest bez sensu. Chyba że masz taki przemiał na firmie że przeliczyłeś opłacalność zakupu tych urządzeń to spoko :)

Z góry ostudzę twój zapał bo inwestycja w te urządzenia to nie jest 1-2tyś zł tylko bardziej 10-30tyś zł

#3 Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez Usunięty Użytkownik 21259 18 grudnia 2018, 12:14
Chciałbym przeznaczyć na ten sprzęt ok 20 tys zł.
Jest mało miejsc gdzie wymieniają same digitizery.
wymiana digitizera w Galaxy s8 to koszt ok 800-1000zł w zależności od serwisu.
sam digitizer można kupić za ok 90zł .
Więc myślę że jest to dobry interes.

Wiadomo, że w budżetowych tel może się to nie opłacać ale sporo ludzi pyta o wymianę we flagowcach.

#4 Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez mar244 21 grudnia 2018, 00:29
blady313 napisał(a):wymiana digitizera w Galaxy s8 to koszt ok 800-1000zł w zależności od serwisu.


Z czego widzę to ja na hurtowni a nie robie GSM z moim rabatem org część samsunga mam w kwocie 947,10 jest to OBUDOWA PRZEDNIA Z EKRANEM DOTYKOWYM I WYŚWIETLACZEM SAMSUNG SM-G950 GALAXY S8 więc nie wiem kto ci zapłaci 1000zł za naprawę ekranu jak w tych samych pieniądzach ma nówkę sztukę.

Nawet przeglądając ofertę używanych wyświetlaczy to ich koszt nie przekracza 400zł, więc nadal nie widzę interesu w naprawie i nie wiem skąd te twoje 1000zł ?, ba konkurencja na znanym portalu aukcyjnym oferuję wymianę szybki/digitizera za kwotę 450-500zł.

Radził bym kolego naprawdę na chłodno podejść do sprawy, przeliczyć dokładnie pomyśleć bo pod wpływem emocji i podjarki można łatwo hajs stracić i wydać na niepotrzebne urządzenie.

#5 Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez Usunięty Użytkownik 21259 21 grudnia 2018, 16:42
nie mówimy tu o aukcjach.
wszystkie serwisy w mojej okolicy biorą za wymianę szybki w np. galaxy s8 ok 800-1000zł
jeśli takie mają stawiki to znaczy, że ktoś tyle płaci.
zapomnijmy już o galaxy s8. jest masa innych flagowców gdzie wymiana digitizera jest opłacalna.
Myślę, że gdyby nie było to opłacalne to serwisy nie wykonywałyby takich usług.
Napisałem ten po to aby przeliczyć ile dokładnie muszę wydać na sprzęt i co potrzebuję.
Dlatego liczę na odpowiedź kogoś kto się tym zajmuje.

#6 Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez michalp116 22 grudnia 2018, 11:42
szkoda inwestować w tematy typu s8,s9 i inne zakrzywione, za dużo kasy do włożenia,żeby się opłacało.
A do reszty wystarczy ci autoklaw np: VL866 ( 4k zł) i separator UYUE 948Q+ ( 700zł)
Laminator to zbędny wydatek, maszyna do odcinania polaryzatorów jak już koniecznie chcesz to najlepiej jak najprostsza( np tbk 318 albo podobna),ja nie kupowałem bo bez problemy się odrywa polaryzator ręcznie.

Re: Sprzęt do wymiany wyświetlaczy w smartfonach, tabletach.


przez Google Adsense [BOT] 22 grudnia 2018, 11:42

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.