• Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez HotIce 7 sierpnia 2018, 13:15
Po podłączeniu zasilania pobór prądu 60mA, lekko grzeje się PU901.
PL401 - 3.3v
PL402 - 5v
PL902 -1.0v
PL901 -1.0v
PL501 - 0v

Rezystancja na PL901 i PL902 około 7 ohm.


KBC:
18 - 3.3v
21 - 3.3v
83 - 0v
86 - 3.3v
93 - 0v
107 - 0v
124 - 0v

KBC odczytuje się poprawnie w SVOD, natomiast po wykonaniu ERASE i BLANK CHECK jest błąd. Programuje się poprawnie ale jak wykonuje się weryfikacja na końcu programowania też jest błąd.. mimo to zaprogramowałem innym wsadem ale sytuacja bez zmian. Nie jestem pewny czy mimo tych błędów jest dobrze zaprogramowany, nie wiem czy to taki kaprys svod-a czy może coś nie tak z KBC.. Wylutowałem jeszcze U2,U3 żeby wykluczyć zwarcie na usb - nic to nie dało

Re: Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez Google Adsense [BOT] 7 sierpnia 2018, 13:15

#2 Re: Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez drill 7 sierpnia 2018, 13:20
po wykonaniu ERASE i BLANK CHECK jest błąd

Miałem taki przypadek, KBC do wymiany na 99%

#3 Re: Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez HotIce 7 sierpnia 2018, 15:33
Wymieniłem KBC na nowy, przed programowaniem przechodzi poprawnie blank check i verify, natomiast po zaprogramowaniu pod koniec jest błąd weryfikacji, w każdym razie nic nie zmienia nowy KBC w zachowaniu płyty.

#4 Re: Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez Usunięty Użytkownik 10317 11 sierpnia 2018, 22:42
Hybryda do wymiany

#5 Re: Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez HotIce 20 sierpnia 2018, 16:51
Miałem nadzieję że coś innego jest uszkodzone.. trudno, temat do zamknięcia

Re: Lenovo G50-30, Płyta ACLU9/ACLU0 NM-A311 - Nie startuje.


przez Google Adsense [BOT] 20 sierpnia 2018, 16:51

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.