• Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.

#1 Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от karamba26 20 Апрель 2018, 07:53
Płyta główna:
BS AB/TK AB MAIN BOARD
REV:2.0
P/N: 08N1-0NG0Q00

Na ekranie był rozmyty i nieczytelny obraz. Jak ruszałem taśmą od matrycy przy zawiasie to poprawiał się obraz. Na monitorze zewnętrznym wszystko było dobrze.

Kupiłem więc nową taśmę o oznaczeniach (innej nie było, w opisie było podane że pasuje do C675D):
1422-00XB000 B825 WS 051278

oryginalnie była tak:
1422-011B000 BC12 WS 000669

Po uruchomieniu laptopa ekran czarny (brak czegokolwiek). Po podłączeniu zewnętrznego monitora też brak obrazu.
Ładowanie baterii jest, dioda Power świeci się, wentylator pracuje ale brak obrazu.

Wróciłem do starej taśmy i jest to samo.
Czy to oznacza że kupiłem złą taśmę i po jej montażu nastąpiło uszkodzenie grafiki na płycie głównej?
Sprawdziłem obydwie taśmy pin po pinie i są identyczne.

Kupiłem używaną płytę główną ale od C670D z procesorem E-450. Wszystko ładnie złożyłem i skręciłem. Uruchomiłem laptopa i na matrycy był obraz bez zastrzeżeń. System się uruchomił, pojawił się pulpit ale po pewnej chwili obraz wyblakł i zrobił się rozmyty. Na monitorze zewnętrznym jest ok.

Uruchomiłem laptopa jeszcze raz ale problem z obrazem na ekranie nie zniknął. Podświetlenie matrycy jest. Jak podłączam i odłączam przewód od monitora zewnętrznego to zmienia się też obraz na matrycy. Próbowałem też uruchamiać na starej taśmie i nowej. Efekt podobny choć przez chwilę na starej miały pełny obraz ale na czerwonym tle.

Zauważyłem że bardzo mocno grzeje się cewka L1 na płytce matrycy przy SW5203. Może to jest powodem braku prawidłowego obrazu.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от Google Adsense [BOT] 20 Апрель 2018, 07:53

#2 Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от matic 20 Апрель 2018, 08:29
Hello!

Measure the resistances on all ceramic capacitors. Check, if any is in short circuit.
If there is no short circuit or low resistance on capacitors replace the chip SW5203.

#3 Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от palziu 20 Апрель 2018, 08:47
Jestem praktycznie pewny że masz uszkodzoną matrycę. Podmień i sprawdź. Co do płyty głównej tej pierwszej - matrycy przypadkiem nie podłączałeś na podłączonym zasilaniu lub włożonej baterii? Jeżeli tak, prawdopodobnie doprowadziłeś do zwarcia, co skutkowało uszkodzeniem płyty. W pierwszej kolejności sprawdziłbym bezpieczniki w okolicy złącza taśmy.

#4 Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от karamba26 20 Апрель 2018, 08:52
Jeśli matryca byłaby uszkodzona to przez pewien czas mógłby być prawidłowy obraz na niej po wymianie płyty i taśmy?

Wszystko robiłem na odłączonym zasilaczu i wypiętej baterii.

Bezpieczniki przy złączu taśmy ale na płycie głównej tej starej uszkodzonej mam sprawdzić?

#5 Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от palziu 20 Апрель 2018, 09:29
karamba26 писал(а):Jeśli matryca byłaby uszkodzona to przez pewien czas mógłby być prawidłowy obraz na niej po wymianie płyty i taśmy?

Dokładnie tak czasami z matrycami bywa. Bardzo często pojawiają się linie, wyblakły obraz - zanikający - usterka ta występuje przy uszkodzeniach taśm łączących logikę matrycy z matrycą. Często zdarza się że matryca z uszkodzeniami j/w reaguje na wyginanie - znikają linie, pojawia się obraz itp. Idąc również drogą dedukcji - wymieniłeś MB i taśmę, matryca została ta sama i problem pozostał.
Wymień matrycę.

karamba26 писал(а):Bezpieczniki przy złączu taśmy ale na płycie głównej tej starej uszkodzonej mam sprawdzić?

Tak, o tej starej mówimy. W nowej nie masz co grzebać bo jest sprawna.

#6 Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy


от karamba26 20 Апрель 2018, 13:29
Pomierzyłem wszystkie kondensatory w pobliżu SW5203. Brak zwarć i zaniżonej rezystancji.
Podłączyłem taśmę i wpiąłem do płyty. Uruchomiłem laptopa i tu się zdziwiłem. Pojawił się obraz bez zakłóceń.

Zresetowałem sprzęt kilka razy i było dobrze. Jak załączył się pulpit za 10 razem to zostawiłem sprzęt na 10 minut bez dotykania.
Wracam a tu znowu nieczytelny ekran. Restart laptopa nie pomaga.

Изображение
Изображение
Изображение


Cewka L1 dalej się nagrzewa. Sprawdzałem ją też gdy obraz wyświetlał się prawidłowo. Też była ciepła.

#7 Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy  [РЕШЕНО]


от palziu 20 Апрель 2018, 13:42
Wymienisz w końcu tą matrycę? :D Czy dalej będziesz szukał przyczyny tam gdzie jej nie ma?

Re: Toshiba C675D-S7101 Brak obrazu na ekranie po wymianie taśmy  [РЕШЕНО]


от Google Adsense [BOT] 20 Апрель 2018, 13:42

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: sentense и гости: 2

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.