• Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez Usunięty Użytkownik 402 13 marca 2018, 10:42
Dell Studio XPS 1640 - QUANTA RM3 - REV 3A
Komputer poprawnie ładuje akumulator, gdy go włączymy to widać po kontrolkach że się włączył lecz nie pojawia się obraz i komputer się wyłącza po kilku sekundach(przeciążenie zasilacza nie ma miejsca).
Po odłączeniu zasilacza gdy włączy się na samym akumulatorze to się włącza z obrazem.
Gdy komputer jest włączony na akumulatorze i wyświetla obraz i podłączymy dopiero zasilacz to następuje przeciążenie zasilacza. Przeciążenie maleje do około 2 A dopiero gdy zmniejszę napięcie zasilacza do około 12V. Komputer pomimo tego nadal działa i wyświetla obraz.
Zgłupiałem kompletnie i nie wiem co zrobić dalej. Charger wydaje się być sprawny, pozostałe przetwornice dają prawidłowe napięcia.
Jedyne co zauważyłem to mocno grzeje się karta graficzna.
Gdyby przeciążenie występowało cały czas to była by prosta sprawa, ale dla czego występuje dopiero jak komputer się uruchomi i wyświetli obraz? Oczywiście zasilacz podłączam dopiero jak się wyświetli obraz na akranie, w innym przypadku jak podłączę zasilacz zanim pojawi się obraz to komputer się wyłączy.
Jakaś czarna magia, proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez Google Adsense [BOT] 13 marca 2018, 10:42

#2 Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez dominik555 13 marca 2018, 11:49
Na samym początku wyeliminowałbym PQ25 i PQ27 pomimo poprawnego ładowania.

#3 Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez Usunięty Użytkownik 402 13 marca 2018, 12:49
Z tranzystorami nic nie jest, sprawdziłem je, wymieniłem na wszelki wypadek charger.

Problem z zasilaniem jest tylko i wyłącznie jak jest obraz na ekranie i tylko wtedy jak się podłączy ładowarkę to jest przeciążenie, właśnie takie jak by klucze przepuszczały.

#4 Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez dominik555 13 marca 2018, 13:22
A jak odepniesz taśmę matrycy to jest przeciążenie?

#5 Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez Usunięty Użytkownik 402 13 marca 2018, 14:28
Jak uruchomię laptop na akumulatorze to jest obraz i komputer działa. Nie sądzę by coś w tym kierunku powodowało problem.
Mnie zastanawia co powoduje zmianę stanu działania układu zasilania kiedy i tylko wówczas jak pojawia się obraz na ekranie. Bo wygląda to tak jak by komputer ustawiał stan zasilania na bateryjny i podłączenie zasilacza w tym momencie nie jest wskazane.

#6 Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez inv4der 13 marca 2018, 18:17
A na zasilaczu bez baterii jaki objaw uruchamia się??

#7 Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez Usunięty Użytkownik 402 13 marca 2018, 23:00
Edytowałem nieco pierwszy post.

Na samym zasilaczu bez akumulatora komputer włącza się na chwilę, nie wyświetla obrazu i wyłącza się. Przeciążenia zasilacza również brak.

Re: Dell Studio XPS 1640 problem z zasilaniem


przez Google Adsense [BOT] 13 marca 2018, 23:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.