• Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.

#1 Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от inv4der 14 Январь 2018, 17:19
Witam, nie wiem czy dobry dział ale innego pasującego nie widzę.
Płyta Cedar_Intel-MB 13269-1 PWB. FX3MC REV.A00 po instalacji sterownika Intel od grafiki czy to ze strony della czy intela mam czarny ekran, na zewnętrznym obraz jest i sterowniki instalują się prawidłowo tzn
Intel HD Graphics Family i NVIDIA GeForce 840M ale wystarczy że wyłączę grafikę intel w "menadzer urządzeń" lub przy wrócę podstawowy sterownik to obraz wyświetla ok.
Zaktualizowałem bios do najnowszego była ver A03, zmieniałem system na WIN8 i 10 czyżby hybryda i7-4510U do roboty??

Pozdrawiam

Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от Google Adsense [BOT] 14 Январь 2018, 17:19

#2 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от Type5 14 Январь 2018, 17:59
Czy jest partycja Recovery na dysku i czy próbowałeś przywrócić z niej system?
Czy sprawdziłeś na Linuxie?

#3 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от areq20 14 Январь 2018, 18:01
Czy po instalacji sterownika skrót Win + P działa prawidłowo (przełącza ekrany)? Miałem kiedyś podobną sytuację w Cedarze - wymiana CPU pomogła.

#4 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от inv4der 14 Январь 2018, 18:14
Recovery brak, na linuxach Live działa ok.

#5 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от Type5 14 Январь 2018, 22:28
areq20 писал(а):wymiana CPU pomogła.
Procesor kosztuje 500zł i jeszcze trzeba go umieć wlutować.

#6 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от inv4der 14 Январь 2018, 22:36
Przełączanie nie działa prawidłowo, co do wymiany nie ma problemu tylko czy klijent się zgodzi ;)

#7 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от jacekczel 14 Январь 2018, 23:24
Sprawdź jeszcze raz czy nie ma jakiegoś nowego biosu. Miałem taką samą sytuację z jednym dellem po przejściu z win 7 na win 10. Po długim czasie :evil: dopiero po aktualizacji biosu z forum rosyjskiego :D grafika ruszyła.

#8 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от inv4der 16 Январь 2018, 20:37
Wgranie biosu z innego laptopa nic nie zmienia nadal czarno na sterownikach Intela, a poza tym przez chwile miałem rozwalony obraz na zewnetrznym przed wejściem do windowsa.

#9 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от inv4der 25 Январь 2018, 22:39
Wymieniłem procesor na taki sam - nadal brak obrazu po instalacji sterowników intela :(
Co dziwne jeśli go wyłączę z "power" do trybu uśpienia i ponownie włączę power odpali się na zewnętrznym inaczej nie chce się przełączyć z klawiatury na zewnętrzny - brak pomysłów..
Dell Diagnostic przechodzi cały OK

btw
Brakuje w "Urządzeniach systemowych" - Intel Management Engine
instalując sterownik też krzyczy że "ta platforma nie jest obsługiwana"
bo nie ma urządzenia..
Wygląda jakby to było przyczyną nie włączania obrazu...

Na zewnętrznym widać że odpala się menu przełączania obrazów mogę zmienić ale obraz na matryce nie wchodzi.

#10 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel  [РЕШЕНО]


от lukasrz 26 Январь 2018, 16:04
inv4der писал(а):btw
Brakuje w "Urządzeniach systemowych" - Intel Management Engine
instalując sterownik też krzyczy że "ta platforma nie jest obsługiwana"
bo nie ma urządzenia..
Wygląda jakby to było przyczyną nie włączania obrazu...
.


Raczej NIE.

Spróbowałbym jeszcze podmienić matrycę... i taśmę LCD. Miałem przypadek nie wyświetlania obrazu na matrycy ze sterownikiem w lenovo z winy taśmy LCD.

#11 Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от inv4der 27 Январь 2018, 21:45
Dzięki koledze @lukasrz naprawa dobiegła końca przyczyną okazała się taśma matrycy.

Re: Dell Inspiron 5748 - brak obrazu po instalacji sterownika grafiki Intel


от Google Adsense [BOT] 27 Январь 2018, 21:45

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.