• Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak USB.

Forum rules:Click here to view the forum rules

  1. Topic title should contain: the device's manufacturer, full model and the brief description of problem.
  2. Topic message should contain: the PCB marking code (required in case of hardware repairs), an extended description of problem, things you have checked/replaced/measured, your conclusions and the question. If you are not able to find the PCB marking code, please read THIS TOPIC. If you still cannot locate the PCB markings, please upload a clean, both-side photos of the mainboard - it is required to remove any films, modules or brackets possibly covering these markings.
  3. Before posting a new topic please read all topics in TRAININGS subforum and make a preliminary diagnostic based on the content of those trainings.
  4. Uploading of any complete schematics, BIOS files or any other kind of documentation, or linking to 3rd party websites with such files, is STRICTLY PROHIBITED. You can only upload the small portion of documentation or, link to BIOS file on UNVERIFIED BIOS FILES subforum, which simplifies the diagnostics/repair. You are not allowed to upload more then one complete page of instruction/schematic per single topic. The file you upload must not contain any watermarks, "confidential" markings, links or email addresses and cannot be password-protected.
  5. It is only permitted to describe one faulty device per single topic - you should always open a new topic for each subsequent device.
  6. Requesting of the full schematics, BoardView files, BIOS files or any other kind of documentation is NOT ALLOWED in this subforum. If you need to ask for any of these, you should open a new topic in DOCUMENTATION/BIOS REQUEST subforum.
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

#1 Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak USB.


by smutek110 10 December 2017, 20:07
Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg płyta IPIB-AB REV :1.02.
Komputer nie startuje pozostaje na logo HP. Brak możliwości wejścia do BIOSU. Brak możliwości podłączenia klawiatury z powodu braku inicjacji urządzeń USB. Jako pierwsze przeprogramowałem BIOS, następnie zająłem się reballingiem mostka. Kwarce sprawdzone. Podstawiony procek ,RAM. Odpięte wszystko od płyty. Brak jakiegokolwiek efektu. Płyta startuje ,widać jak zapala kontrolkę HDD oraz CD ROM, inicjuje grafikę wyświetlając logo HP. Niestety nic więcej się nie dzieje. Cały czas tylko logo HP.. Może któryś z kolegów coś doradzi bo już nie mam pomysłów.

Image

Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak USB.


by Google Adsense [BOT] 10 December 2017, 20:07

#2 Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak U


by Lesio23 10 December 2017, 20:42
Jako pierwsze przeprogramowałem BIOS

W programatorze ?. Pewny wsad?.

#3 Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak U


by smutek110 10 December 2017, 21:17
Tak w programatorze ,inaczej było by trudno bo brak klawiatury. Co do wsadu , to jak wgrywałem ten ze strony hp - to był martwy zupełnie. Więc szukałem wsadu biosu po nazwie płyty i wgrałem taki :HP AIO Pavilion 20 IPISB-AB REV 1.02
Dalej bez zmian. Lepszego nie znalazłem, ale cały czas szukam i próbuję wgrywać inne wsady, ale myślę że licho siedzi gdzieś indziej .

#4 Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak U


by Zusto 10 December 2017, 22:15
Sprawdziłeś czy masz napięcie 5V w gnieździe USB?

#5 Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak U


by smutek110 10 December 2017, 23:15
Tak. jest 5V w USB.
Szukając usterki mierzyłem i wszystkie napięcia na płycie w normie włącznie z 4 portami usb 2.0 . Na pozostałych 2 portach USB 3.0 napięcie pojawia się na sekundę podczas wyłączenia płyty .
Na chwilę obecną wgrałem wsad od AIO 3520 V8.11
Efekt jest taki ,że pokazuje :prędkość procesora, ilość banków i wielkość pamięci RAM , oraz prosi by nacisnąć esc by wejść do menu.
USB nadal zupełnie martwe
szkoda że nie mam wsadu :AIO 23 IPISB-AB REV1.02

#6 Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak U


by smutek110 12 December 2017, 19:48
Przejrzałem jeszcze raz płytę i zastanawiam się czy zamawiać nowy "Intel BD82H61" , czy jeszcze coś może blokować USB. Na liniach( D+ oraz D- )zwarć brak. Ciągłość toru ( D+ oraz D- )tęż sprawdzona .Po podłączeniu urządzenia USB na D+ pojawia się 3V. Myślałem też o KBC ale nie wiem czy tu akurat będzie to miało związek z brakiem inicjacji urządzeń. Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma jakieś sugestie lub może ktoś miał podobny przypadek. Ja na co dzień naprawiam laptopy a nie hybrydy typu AIO na jednym moście. Ze schematu wnioskuje że nieszczęsny intel dostał strzała i trzeba go wymienić , ale prosił bym jeszcze o potwierdzenie mojej diagnozy. Pozdrawiam

Re: Hp Pavilion 23 AIO PC Model 23-110eg wisi na logo nie rozpoznaje urządzeń brak U


by Google Adsense [BOT] 12 December 2017, 19:48
This topic is marked as ARCHIVAL. Please only reply if your message contains the solution (Terms and Conditions p. 12.1).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

_______________________________
All rights reserved. Unauthorised copying of this website's content or any of its part is strictly forbidden.
Any trademarks, brand names, products or services published on this website belong to their legal owners, are copyrighted and used for information purposes only.