• Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от swees 16 Ноябрь 2017, 16:40
Dotyczy SONY VPCSB, płyta MBX-237. Czy któryś z kolegów ma doświadczenie w programowaniu EC MEC1609 za pomocą programatora SVOD? Czy robi się to poprzez złącze klawiatury, czy może inaczej? Poza ustawieniem stanu niskiego na Boot_mode# oraz włączeniu nFWP (zabezpieczenie zapisu) nie wiem od czego zacząć.

Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Google Adsense [BOT] 16 Ноябрь 2017, 16:40

#2 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Stani 16 Ноябрь 2017, 17:31
Popatrz na ten wątek
programowanie-mec1609-bga-w-toshibie-tecra-s11-11g-t44161.html?hilit=mec1609
W tecra S11 ścieżki były wyprowadzone do padów zgrupowanych jako złącze, którego fizycznie nie było. Robiłem to po JTAG i oprogramowanie chyba w wersji 6 już robiło poprawnie? Teraz jest wersja 7 svod i myślę, że będzie jeszcze lepiej.

Możesz jeszcze oglądnąć ten filmm do swojej płyty
https://m.youtube.com/watch?v=yQnFQUC2KF4

Tutaj masz konfigurację pinów na płycie
https://www.google.pl/search?q=mbx-237+ ... 46M:&isa=y

#3 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от swees 17 Ноябрь 2017, 11:20
Dziękuję za materiały. Podpiąłem JTAG, z zasilacza podałem 3.3V na +ECVCC oraz +3VALW, mogę czytać ID, kostka przy czyszczeniu zapisuje się samymi zerami (a nie FF) i programowanie jest bezskuteczne. nFWP podciągnąłem do +3VALW przez rezystor 10kΩ oraz później przez 2kΩ, ale nadal nie mogę programować. Boot_block prawidłowo w stanie niskim, o czym informuje mnie SVOD.

Obserwacja:
czasami klikając Read IDCODE otrzymuję IDCODE 900024B1, a czasami 800024B1. Czasami odczytuje same zera, czasami same F. Nadal nie programuje.

#4 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Stani 17 Ноябрь 2017, 14:00
Jaką masz wersję firmware svod?.
Ja zasilałem normalnie płytę przez gniazdo zasilania /19V/.

Zobacz jeszcze tutaj. Może znajdziesz pomoc?.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3207522.html

#5 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от swees 17 Ноябрь 2017, 14:52
Firmware 8, program sprawdzałem 8, 7, 5.9. Mi BQ725 nie startuje (poza LDO), ale czy to nie jest związane z czystą kostką EC, z którą się komunikuje? Na starym EC miałem 19.5V na górze. 3VALW nie wystartuje bez EC, bo nie ma ALW_ON.

#6 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Stani 17 Ноябрь 2017, 18:49
Dawno nie odwiedzałem strony svod i nie wiedziałem, że już jest wersja 8.
Wracając do płyty rozumiem że, konfigurowałeś ją zgodnie ze zdjęciem, czyli dodawałeś i zdejmowałeś niektóre rezystory. Ja w swojej miałem podobną sytuację z IDCODE. Ponieważ zanim znalazłem swój schemat i boardview mnóstwo czasu spędziłem na necie. Zaznaczam, że piszę to co zapamiętałem z tematu podobnego nie pamiętam na jakiej stronie. Autor tematu pisał, że tak samo czytał mu IDECODE, nie chciał zaprogramować podobnie jak u Ciebie. Dopiero wymiana na nowy pozwoliła poprawnie go zaprogramować. Ja na swoim miałem do rozwiązania problem hasła na biosie i dlatego starałem się odczytać kbc. W biosie to hasło nie było umiejscowione. Ponieważ za 45zł kupiłem nową płytę temat zostawiłem a jedynie sczytałem zawartość kbc z nowej płyty. Starą jeszcze mam gdzieś w kącie i spróbuję ją przeprosić i sczytać svod na nowym sofcie.

Tutaj jeszcze pisałem
programator-do-nowych-kbc-z-wewnetrznym-flash-em-t42774.html
Teraz dopiero zajarzyłem, że postawiłeś nowy układ.
Nie mam schematu na tablecie ale wydaje mi się, że do programowania nie potrzeba żadnego innego napięcia niż to z LDO.
Przyszła mi jeszcze jedna myśl-może ta konfiguracja ma za zadanie wymuszenie ALW_ON i uruchomienie przetwornic głównych?.

EDIT
18.11.2018
Informacja pewna z opisu programowania mbx-237 /w oknie programu/ vertyanov. Piszę wszystko nawet to co jest wiadomo.
nFWP przez rezystor 2k do +3V
Boot_mode# - do GND.
Wszystkie VTR muszą mieć zasilanie +3V /więc miałeś rację z +3ALW/ - w toshibie cały układ jest zasilany z S3V więc nie musiałem nic dodatkowo zasilać
Zwrócić uwagę żeby jtag_rst#_ec - nie był podciągany do GND rezystorem 0Ω /R66 ma 100Ω/.
Nie trzeba usuwać R430-100k do gnd.
Jest jeszcze dopisek, że może być problem z zapisem dla mec1619.
Więc w stosunku do powyższych rodzą się pytania:
- czy usuwać R66
- czy dołożyć R426, który podciąga jtag_rst#_ec do +3V./może reset nie jest prawidłowo wykonany/


EDIT 20.11.2017
Wygrzebałem swoja starą plytę. Mam dokładnie to samo na swojej płycie. Mieszanie ID, odczytywanie niezgodne z rzeczywista zawartością (odczytanie wsadu, kasowanie wsadu, blanck check - uzyskuję FF, wyłączam płytę i odczytuję - znów jest poprzedni wsad, więc nie zmieniła się zawartośći.
Sprawdziłem znów na forum svod-projekt. Były wpisy o takich problemach ale bez odpowiedzi. Dodałem nowe. Zobaczę jaki będzie efekt.
Z tego mozna wysnuć wniosek - svod nie programuje lub niepoprawnie programuje układy MEC.
Być może Vertyanov robi to poprawnie.

#7 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Vogelek23 20 Ноябрь 2017, 14:43
Z tego mozna wysnuć wniosek - svod nie programuje lub niepoprawnie programuje układy MEC.
Być może Vertyanov robi to poprawnie.
A czy przypadkiem SVOD (autor: Sergey Vertyanov?) i VERTYANOV (autor: Sergey Vertyanov?) to nie ten sam programator...?

#8 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от patol 20 Ноябрь 2017, 15:02
Łukasz, niestety te programatory są różnych wykonawców. Różnią się nawet kolorem laminatu. Svod jest niebieski a ten drugi czarny.

#9 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Stani 20 Ноябрь 2017, 15:06
Brałem po uwagę zdjęcia, filmy do określenia rodzaju programatora oraz prezentacji panelu programu. Wyglądają na dwie różne rzeczy. Zbieżność nazwiska z nazwą programatora rzeczywiście jest ale svod mam jest na pewno różny od tego co jest prezentowane jako Vertyanov.
Link:
https://m.youtube.com/watch?v=QoDW_C2ae1o

Od svod jest Водопьянов Сергей.

#10 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от swees 20 Ноябрь 2017, 16:41
Wracając do tematu tego wątku:

Domyślnie na płycie R66 nie jest obsadzony, a R426 jest obecny. W przypadku dołożenia R66 lub usunięcia R426 układ jest dla SVODa niewidoczny.

#11 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Stani 20 Ноябрь 2017, 17:04
Myślę, że szkoda naszego czasu na svod.
Poczytaj dyskusję na ten temat między obydwoma twórcami. Sprawdziłem przed chwilą na swojej płycie. Czy F4 jest do masy czy nie wynik jest jednakowo zły.

Link do w/w dyskusji
http://notebook1.ru/forma1/viewtopic.php?f=70&t=109179

Przyglądnąłem się podłączeniu pinów na filmie prezentującym svod /dr-bios/. Brak podłączenia jednego pinu, którym jest TDI. To jakaś ściema.

Przepraszam za wprowadzenie Cię w błąd ale byłem przekonany, że svod programuje MEC-e.

#12 Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от swees 28 Ноябрь 2017, 16:08
Witam po dłuższej przerwie. Dziękuję koledze Stani za chęć pomocy i zaangażowanie. Konsultowałem się z ADAM101 w tej kwestii, ale również jego rady nie dały pozytywnej zmiany (cienkie i krótkie kable do SVOD, umiejscowienie masy itd.). Zakulkowałem stary MEC i z nim komunikacja jest w sensie odczytu. Nie próbowałem go mazać i programować, bo to jedyna sztuka działająca do tej płyty, jaką posiadam. Zresztą MEC okazał się złym tropem w diagnozie usterki.

Re: Sony VPCSB, MBX-237, programowanie MEC1609 przy pomocy SVOD


от Google Adsense [BOT] 28 Ноябрь 2017, 16:08
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.