• Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#21 Re: Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik


przez HotIce 9 listopada 2017, 22:05
Dla pewności kupiłem droższy -FXA. Po zamontowaniu i podłączeniu zasilania, płyta od razu wystartowała, pojawił się obraz na matrycy, automatycznie wchodzi do konfiguracji bios po każdym włączeniu. Mam rozbitą matrycę w tym laptopie i obraz tylko częściowo jest widoczny, podświetlenie matrycy miga w losowych odstępach czasu, nie wiem czy to nie wina KBC, wyjaśni się jak zamontuję nową matrycę. Ciekawi mnie czy układ sam się zaprogramował czy miał już jakiś uniwersalny wsad wgrany na etapie produkcji? Jeśli był czysty to skąd wiedział że powinien się zaprogramować? może posiada takie procedury w swojej pamięci ROM?

Re: Re: Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik


przez Google Adsense [BOT] 9 listopada 2017, 22:05

#22 Re: Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik


przez Vogelek23 9 listopada 2017, 22:44
Jak każdy nowoczesny mokrokontroler, IT8585 posiada wewnętrzny bootloader, programowany przez producenta - dzięki temu EC jest zdolny sam zapisać swoją pamięć programu stosownymi danymi, które znajdują się w kostce BIOS.

#23 Re: Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik


przez HotIce 13 listopada 2017, 16:11
Po wymianie na nową matrycę wszystko działa jak należy, więc tylko KBC był uszkodzony. Odnośnie procedury samoczynnego programowania KBC to pamiętam że kiedyś musiałem programować kb9012qf, czy on nie powinien też samoczynnie się programować?

#24 Re: Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik


przez matic 13 listopada 2017, 16:23
HotIce napisał(a):Odnośnie procedury samoczynnego programowania KBC to pamiętam że kiedyś musiałem programować kb9012qf, czy on nie powinien też samoczynnie się programować?


IT8585 yes, KB9012 no.

IT8585 is modern controller, which has integrated self programming controller. KB9012 is pretty old, which does not have this feature.

Re: Asus R752L, płyta X751LD rev 2.3, brak reakcji na włącznik


przez Google Adsense [BOT] 13 listopada 2017, 16:23

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.