• HP G62 - problem z uruchomieniem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP G62 - problem z uruchomieniem


przez adam8443 21 października 2017, 17:56
Witam wszystkich na forum.

Mam problem z laptopem HP G62 a mianowicie laptop nie chce się uruchomić jak już się uruchomi to wyłącza się po ok 2min. Podczas ładowania kontrolka mruga na biało/pomarańczowo. Płyta główna 597673-001.

Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez Google Adsense [BOT] 21 października 2017, 17:56

#2 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez sebastiank 21 października 2017, 18:05
Zacznij od zapoznania się z wątkiem o odczytywaniu oznaczeń płyty -
adam8443 napisał(a):Płyta główna 597673-001.
- to nie jest prawidłowe oznaczenie.

Sprawdź zachowanie płyty bez baterii oraz na innym odpowiednim zasilaczu. Odłącz dysk i sprawdź czy też się wyłączy.
Dysponujesz zasilaczem serwisowym?
Jak dawno było czyszczone chłodzenie?

#3 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez adam8443 21 października 2017, 18:36
Jak to nie jest to oznaczenie płyty??Poniżej zdjęcie. Płyta bez baterii, bez dysku nie uruchamia się mrugnie tylko kontrolka power i wifi. Laptop wyczyszczony nałożone nowe pasty termoprzewodzace. Zasilacz oryginalny HP

Obrazek

#4 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez sebastiank 21 października 2017, 18:48
adam8443 napisał(a):ak to nie jest to oznaczenie płyty??
- tak, to nie jest oznaczenie płyty.

#5 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez adam8443 21 października 2017, 19:03
Ok więc poprawiam się :) P/N 010113TM00-388-G

#6 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez sebastiank 21 października 2017, 19:04
adam8443 napisał(a):P/N 010113TM00-388-G
- to też nie to. Szukaj dalej albo zajrzyj do tematu poświęconego odczytywaniu oznaczeń płyt.

#7 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez adam8443 21 października 2017, 19:16
Nie wiem co jest dla kolegi oznaczeniem płyty skoro pod tym symbolem 01013TM00-388-G można bez problemu poszukać płytę. Choćby tutaj http://www.lapkop.pl/p%C5%82yta-g%C5%82 ... tm00-388-g i tutaj podobny temat z tego forum hp-g62-problem-z-zasilaniem-t43329.html ja również jak kolega nie mam innych oznaczeń płyty.

Ok mam oznaczenie płyty PM_A_HPC_5_MV_MB_V1

Zwracam honor kolego :)

#8 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez sebastiank 21 października 2017, 19:21
To nazwa handlowa. Szukaj oznaczenia typu: PM_A_HPC_S MV_MB_V1 (w rogu poniżej gniazda klawiatury).

#9 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez adam8443 21 października 2017, 19:24
Ok mam oznaczenie płyty PM_A_HPC_S_MV_MB_V1

Zwracam honor kolego :)

#10 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez sebastiank 21 października 2017, 19:28
To zacznij od sprawdzenia bateryjki cmos - jeśli ma za niskie napięcie - wymień.
Słabym punktem jest NB - jeśli masz tester socketu sprawdź co pokaże.

#11 Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez adam8443 27 października 2017, 10:49
Przepraszam że dopiero odpisuje. Bateryjka bios sprawna. Podstawki CPU niestety nie mam.

Re: HP G62 - problem z uruchomieniem


przez Google Adsense [BOT] 27 października 2017, 10:49
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.