• Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez Bogdan 7 września 2017, 12:03
Witam serdecznie

Problem tyczy się płyty 10245-2 48.4ie01.021 DQ15 INTEL

Laptop trafił do mnie po przepięciu na gnieździe usb (od strony płyty głównej)
Poleciał kbc, zasilanie portów, mostek i po ich wymianie laptop odżył i działa prawie prawidłowo...
Porty usb i wszystko działa ok ale po 30 sekundach od włączenia włącza się wiatrak mimo 33oC na procesorze.
Biosy podmienione i jest bez zmian.

Czy to może być spowodowane błędnym me region?
Jeśli tak czy ktoś może pomóc w tej kwestii ?

Pozdrawiam

Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez Google Adsense [BOT] 7 września 2017, 12:03

#2 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator po 30sec


przez matic 7 września 2017, 12:16
Hello!

It could be problem with BIOS ME-region.

Upload original BIOS dump in right department and request cleaning the ME region.

#3 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator po 30sec


przez sebastiank 9 września 2017, 15:01
Po wymianie PCH może wystąpić problem z ME-Regionem.
Wgraj wsad z czystym ME Regionem.

#4 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator po 30sec


przez dominik555 9 września 2017, 16:07
Na te Delle z płytami Wistrona trzeba uważać, bawienie się innymi wsadami może zaprzepaścić szansę na poprawną pracę wentylatora. Operację zmiany ME Region należy przeprowadzić na oryginalnym wsadzie.

#5 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez Bogdan 9 września 2017, 20:53
Witam serdecznie,

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Też tak sądzę że byłoby fajnie usunąć me z oryginału ale osobiście tego nie potrafię :(

Jeśli ktoś dysponuje takimi umiejętnościami to umieściłem oryginał w odpowiednim dziale.
dell-vostro-3550-prosba-o-usuniecie-me-region-t50352.html#p191349

Pozdrawiam

#6 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez Bogdan 12 września 2017, 10:02
Witam,
Po zaprogramowaniu wsadami które podesłał figofag na jednym dokładnie tak samo a na drugim jeszcze gorzej bo od samego początku wentylator wchodzi na wysokie obroty...
Macie może jeszcze jakieś sugestie?
Pozdrawiam

#7 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez dominik555 12 września 2017, 10:16
Wstaw screen z jakiegoś programu z czujnikami temparatur. Czy ktoś już kiedyś grzebał przy BIOSie?

#8 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez Bogdan 12 września 2017, 10:25
Coretemp pokazuje maksymalnie 33-34oC przy obciążeniu idzie oczywiście w górę a układ chłodzenia zimny. Radiator działa poprawnie zdjęcia dołożę wieczorem

#9 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez luielektr 12 września 2017, 16:12
Witam.
Mam dokładnie identyczny problem po wymianie PCH w tej platformie. O tyle mam gorzej, że oprócz PCH uszkodzony był BIOS. Napiszę co ja zrobiłem.
Zaprogramowałem kość czystym wsadem ze strony DELL'a (wystarczy rozpakować plik *.exe i jest tam cały wsad)- nic to nie dało.
Przeniosłem ME Region ze wsadu oryginalnego do ściągniętego ze strony DELL'a - bez zmian, laptop działał lecz wentylator pracuje na maksa.
Czy u Ciebie też jest problem z otwarciem wsadu z tej platformy we Flash Image Tool 8.1.10? U mnie wyskakuje błąd "(Fuse) Configuration Parameter Size Mismatch", a później "Error Loading firmware version 7.0.4.1197. Major number of firmware image must be at last 8". To samo pojawia się nawet, gdy otworzę tylko wyizolowany ME Region.

#10 Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez dominik555 15 września 2017, 00:46
Kolega Bogdan nie wrzucił screenów.
Kolega luielektr spróbuje innej wersji FIT. Proponuję do programu wrzucić oryginalny corrupted BIOS i na nim przeprowadzić zmianę ME Region, a problem ustąpi.

Re: Dell Vostro 3550 DQ15 wentylator włącza się na maksimum po 30 sekundach


przez Google Adsense [BOT] 15 września 2017, 00:46
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.