• Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от morph 5 Июнь 2017, 13:04
Witajcie

Prosiłbym o informacje jakich plecionek używacie i gdzie są dostępne. Na rynku sporo jest przeróżnych plecionek, praca z jednymi to przyjemność, z innymi koszmar. Moje najlepsze doświadczenie to chyba SWIS stone. Czy ktoś się spotkał z tasiemkami tej firmy w większych długościach - 15m, 30m. Może ktoś ma pozytywne doświadczenia z inną firmą, która konfekcjonuje w takich długościach?

Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от Google Adsense [BOT] 5 Июнь 2017, 13:04

#2 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от arvika 5 Июнь 2017, 13:17
My używamy plecionek na rolkach w długościach około 30m. Polecam plecionki Goot wick lub Chemtronics. Czysta przyjemność.

#3 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от pawel80 5 Июнь 2017, 13:44
Chemtronics jeżeli oryginał kupisz to lepszej chyba nie ma. ;)

#4 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от Vogelek23 5 Июнь 2017, 13:58
Używam plecionki Chem-Wik® ROSIN firmy Chemtronics i nie zamienię jej na żadną inną :) Warunek - oryginał.

#5 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от morph 5 Июнь 2017, 14:01
Panowie, jakieś sprawdzone, pewne źródła?

#8 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от RafalB 5 Июнь 2017, 20:22
Edsyn cynowana do dużych BGA i elementów typowo laptopowych jest prze-kozacka. Miedziana bez cynowania też jest dobra ze względu na mocny splot włókien(drutów) ale ma kiepski topnik lub chyba nawet brak topnika.

#9 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от matic 5 Июнь 2017, 22:07
Hello!

I also use Chemtronics desoldering wick. It is the best of the best.
For BGA pad cleaning I use size 4 (2.8mm) and it works perfect.

Datasheet in the attachment.



Необходимо авторизоваться для просмотра вложений в этом сообщении.

#11 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от morph 12 Июль 2017, 10:52
Ostatecznie kupiłem Chem-Wik® ROSIN firmy Chemtronics 10-100L 2.54mm/30m. Spisuje się podobnie jak Swiss Stone, czyli bez zastrzeżeń. Plusem są 30m opakowania co przekłada się na znacznie niższe ceny.

demeo писал(а):Chemitronics są bardzo ok lub każda miedziana nie cynowana ale tutaj musisz dodawać topnika.

Tutaj przykład miedzianych:

https://www.etpart.com/plecionka-do-rozlutowywania-miedziana-tasma-ssaca-2-5mm-1-5m


Co do miedzianych to chyba się mylisz, no chyba że mowa o naprawie płyt w monitorach, a nie 6-8 warstwowych PCB.

#12 Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от michalmwp 13 Июль 2017, 00:35
Ja do zwykłego czyszczenia poza BGA używam plecionek BLOW. Wcześniej używałem Prosonic i tez były dobre. Co do wciągania cyny to nie mam porównania do Chemtronics bo tych nie miałem ale drut cienki a splot jest gęsty, plecionka nie rozłazi się przy pracy.
Do BGA używam Gotwick, jakoś nie chce mi się eksperymentować.

Re: Plecionka do rozlutowywania - jakie polecacie


от Google Adsense [BOT] 13 Июль 2017, 00:35
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.