• Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь краткое описание проблемы.
  2. Пост должен иметь расширенное описание проблемы, а также вопрос.
  3. Запрещается размещать вложения с полной документацией или файлами BIOS, а также размещать ссылки на какие-либо веб-сайты, на которых размещены такие файлы. Разрешается размещать только небольшую часть документации (до одной страницы на сообщение).
  4. Вы можете описать только одну проблему в каждой теме. Для каждой другой проблемы вам следует открывать новую тему.
  5. Строго запрещено запрашивать какую-либо документацию или файлы BIOS. Для таких запросов используйте форум ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от morph 27 Июнь 2017, 16:40
Witam

Jak w temacie prośba o pomoc w rozszyfrowaniu tranzystor o oznaczeniach 2NG37, prawdopodobnie w obudowie SOT-23 lub podobnej gabarytowo. Tranzystor występuje na karcie graficznej MSI GTX 1070, pcb MS-V330 oznaczony jako Q521.

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от Google Adsense [BOT] 27 Июнь 2017, 16:40

#2 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от matic 27 Июнь 2017, 18:33
Hello!

Please, attach a photo of visible markings on transistor.

#3 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от Vogelek23 27 Июнь 2017, 18:33
Zamieść zdjęcie makro tego elementu.

#4 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от morph 28 Июнь 2017, 10:05
Dziękuję za zainteresowanie, poniżej zdjęcie:

Изображение

#5 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от Vogelek23 28 Июнь 2017, 12:14
Zmierz spadek napięcia między - nazwijmy to dla uproszczenia - źródłem (+) i drenem (-) oraz między bramką (+) a źródłem (-).

#6 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от morph 28 Июнь 2017, 14:31
Z pomiarów wynika, że jest to mosfet z kanałem P.
Spadek napięcia pomiędzy źródłem (+) i drenem (-) 0V, źródłem (-) i drenem (+) 0,550V.
Podanie napięcia pomiędzy bramką (-) a źródłem (+) otwiera kanał S-D.
Podanie napięcia pomiędzy bramką (+) a źródłem (-) zamyka kanał S-D.

#7 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от Vogelek23 28 Июнь 2017, 16:16
Czyli tranzystor wygląda na sprawny (nie sądzę, by był to IGBT). Kwestia tylko prądu przewodzenia - myślę, że któryś z AO34xx podejdzie zamiennie (AO3401, AO3403, AO3407, AO3413). Ścieżki nie są grube, dodatkowo dren wychodzi (jeśli dobrze widzę) prosto na przelotkę, więc tranzystor nie przełącza jakichś dużych prądów.

#8 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от morph 28 Июнь 2017, 16:36
Tranzystor jest sprawny, bo go wylutowałem ze sprawnej grafiki, w drugiej w ogóle go nie było, ktoś go wyrwał z padów. No właśnie z tym prądem jest niewiadoma, grzebiąc w necie natrafiłem na G37 firmy Goford z kanałem P, a on ma 4.1A, no i sama grubość obudowy sugerowałaby, że to coś więcej niż kilkaset mA.

#9 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от Vogelek23 28 Июнь 2017, 16:45
morph писал(а):No właśnie z tym prądem jest niewiadoma, grzebiąc w necie natrafiłem na G37 firmy Goford z kanałem P, a on ma 4.1A, no i sama grubość obudowy sugerowałaby, że to coś więcej niż kilkaset mA.
Zwykle tranzystory nie przełączają prądów bliskich swojej granicznej wartości, z uwagi na SOAR. AO3401, AO3407, AO3411 oraz AO3415 są najbliższe temu, co znalazłeś w sieci.

#10 Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от morph 28 Июнь 2017, 18:49
Ostatecznie wstawiłem AO3415 - oznaczenia AFAV z wylutu. Mam nadzieję, że dobrze go zidentyfikowałem, ale na pewno kanał P. Teraz testy i oby tylko mycie płyty.

Re: Prośba o pomoc w identyfikacji tranzystora o oznaczeniach 2NG37


от Google Adsense [BOT] 28 Июнь 2017, 18:49
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.